Avatar uživatele
bolak

Kdyby zvíře nikdy nepotkalo jiný zvíře stejnýho druhu, vědělo by jakej má vydávat zvuk?

Začal by pes sám od sebe štěkat, koza mečet, kráva bučet?
Doplňuji:
Drap: hele, tadle na to ale nevypadá :) > http://www.lou­pak.cz/video/sran­dicky/8076-dementni-koza-musite-slyset

(zní to trochu jako Abe Simpson)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Larissa, briketka10, anonym, JájsemRaibek před 4053 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
charliesheep

Já slyšel krávu štěkat,když jsem jí řekl,že by neměla zabírat pracovní pozici někomu,kdo tu práci narozdíl od ní umí…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Každé zvíže má určité predispozice – anatomie hlasivek, hlasivkových svalů. Třeba čáp bílý vydává zvuky pouze klapáním zobáku, jinak je prakticky němý a to nezávisle na tom s kolika druhy přijde do kontaktu. A pes, když bude chtít vydávat zvuky, tak to bude vždycky štekání, vrčení, kňučení, ten ti nikdy nezazpívá Elišku.
Ale třeba papoušek, kdyby nepřišel do kontaktu sjiným druhem než s tím svým, tak by nepapouškoval :o)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jasně že jo. Když mám bolak, taky ví, jak má bolet, i když se sotva vylíhnul .)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Určitě. Nemusí to mít odposlouchané.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Škoda

Bylo by samo sebou. Jako lidstvo které umí napodobovat nejen zvuky všech zvířat, ale učí se od nich. Takže člověk jako zvíře nejprve vydává skřeky bez ladu skladu, pak se potkává nejčastěji s dospělým druhem který umí říct dejmito, zadarmo, apod., a tak od mala ví jaký zvuk má vydávat aby si myslel, že je tím zvířetem které si myslí, že vydává zvuk od kterého sám očekává aby se k němu přidali další. Jenže různé druhy zvířat se chovají různě. Pes je třeba nekonformní a tak odmítá hučet na úřadech. U ovcí je tomu jinak. Ovce bečí ale některé bečí jinak než třeba člověk, který bečí vždy jinak podle sociální podpory.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lucijej

Ále predlajsky, koza na videu se akorát snažila to týpka přemečet a to je rozdíl ;o)

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek