Respekt

Kdyby si vodní želva dala závod se zajícem na 50 m, a zajíc by jí dal 5 min náskok, jak dlouho by jí to trvalo ?

Doplňuji:
Za předpokladu že by to byla nejrychlejší existující vodní želva na světě, a zajíc by běhal jako obvykle

Odpovědi
badisko

zalezelo by jako rychlosti by prchala zeva a jakou zajic …:D
Doplňuji:
tak vodni zelva nebeha ale plave …

anonym

Proboha – takto definováno vůbec nezáleží na rychlosti zajíce ani na náskoku želvy – doba, za kterou želva 50 m zdolá, je závislá jen a jen na její rychlosti (a její ochotě závodit…).
Takže dodej rychlost oné želvy a dosaď si ji do vzorce pro rovnoměrný přímočarý pohyb.
Nebo k tomu dodej zrychlení a maximální dosaženou rychlost a přidej vzorec pro pohyb rovnoměrně zrychlený (pokud by zrychlení želvy nebylo rovnoměrné, přidej funkci jeho růstu).
Případně přidej sílu, kterou želva při zrychlování vyvýjí, její hmotnost, koeficient tření,
čelní plochu želvy a součinitel aerodynamického odporu, rychlost a směr větru vůči trase závodu…
Vyřešit lze cokoli – ale ne na základě hloupého zadání.
😛

RadkaH

Všichni si myslí, že je želva pomalá, to ale není pravda. Mám doma vodní želvu a ta doslova běží. Padesát metrů si myslím, by dala tak maximálně za 2 minuty. Želvu dám do jednoho pokoje, ani se pomalu nestihnu otočit a je ve druhé místnosti :)

ladaadal

Jak píše radka, kdyby jí dal zajíc náskok 5 minut, tak oběhne stadion a nějakých 50m ji nerozhází. Když se jí chce, tak docela solidně sprintuje. Měli jsme 4 (normální, žádné závodnice), a když jsme je pustili na zahradu, bylo co dělat, aby se nerozutekly.