GoGoManTV

Kdyby sedmák řekl prvňákovi, že je tlustý, bylo by to PODLE VÁS drzé?

(jde mi o názor)

Nejlepší odpověď
huxa

Ano, naprosto stejně drzé, jako krást nicky a avatary.

Tlustí lidé jsou tlustí, tak jako hubení jsou hubení, bohužel, změnilo se naše chápání a teď je tlustý člověk odsunutý a už není „sexy“, před pár set lety byla tloušťka známkou bohatství a vznešenosti (jen vysoce postavení lidé bývali bohatí).
Navíc, jestli tlustý člověk vykonává nějakou tělesnou aktivitu a je přesto tlustý, bude určitě také hodně svalnatý, daleko více, než čutárysta s vyrísovanými bycíky a tihličkami na břichu. Ne nadarmo je v těžkém sportu „tlustých“ lidí-např. wrestling, někteří boxeři, …

Další odpovědi
marci1

Je to stejně tak drzé, jako kdyby prvňák řekl sedmákovi, že je třeba vychrtlý.

Dochy

Ano.
Pokud opravdu je tlustší, tak to nejspíš ví a nebude nutné mu to připomínat (ano dobře míněnými radami). Takže co nám zbývá je urážka. (samozřejmě mohou být vyjímky, záleží na kontextu.

anonym

Každopádně by to bylo bezohledné a neomalené. Ten sedmák má kromě nedostatku slušného vychování a taktu jaké další viditelné nedostatky? Že by byl natolik dokonalý, aby měl zapotřebí si své ego hojit tím, že malému děcku může svou nejapnou poznámkou způsobit dlouhoté trauma, to takovému frajerovi asi nedochází, co? A co v té hlavě vlastně má?
Pokud jsi ten prvňák, pak věř, že sedmák je korunovaný pitomec. Pokud jsi ten sedmák, tak koukej začít používat mozek. Pokud jsi nezúčastněný pozorovatel, tak bys mohl bezchybnému sedmákovi dát na srozuměnou, že slušnost konkrétně jeho minula velkým obloukem a nejspíš i hodně velkou rychlostí. Zřejmě funguje na základě: když jsem zamindrákovaný pitomec já, proč bych se nepostaral o minráky nějakému ne příliš šťastnému dítěti? Je to ubohé.

Funna

jako řekne mu to jako dobrou radu, že má nadváhu a měl by s tím něco dělat, než to bude ještě horší, tak to problém není…ale spíš mmu řekl: „hele ty vuřte…“…a pokud to druhé, tak se to za drzost pokládat dá…i když dneska je spíš v oblibě slovo šikana…

majkyy

Tak tady jde taky o to, jakým způsobem to bylo prvňákovi řečeno. Ale stejně – takovéhle věci se nevytahují.

Damiana

Na základce? Normálka. Jak jinak by vznikaly přezdívky. Kdyby byl každý v dětství tak úzkoprsý, nebyli by kluci skutečnými kluky, ale bandou přihřátých hošanů, co řeší gely na vlasy. A těžko by vznikl tak fantastický seriál jako Kamarádi. Tlusťoch Valentýn – coby Váleček – je přece legendární. Marek Eben se za to nezlobí dodneška. A proč? Protože má opravdu rozum a dovede být nad věcí.