zjentek

kdyby se za krádež státního majetku sekali levý paže, mohli by pak ve státní správě nadále pracovat i leváci?

Je ten handicap nějak ošetřenej zákonem? Nebo by tam mohli dále bejt a loupit i bez ruky? Byli by tam ještě platný, co do výkonu a výsledků? Nebo už by tam pak raději měli bejt jen ti jednorucí praváci? :o

Odpovědi
NikkiHeat

Šílená otázka. Co jim takhle sekat rovnou hlavy? Mohli by pak nadále pracovat i bez hlavy? A jak by koukali na monitor?

Kelt

Nevím, jak tuto otázku mám chápat. Napadá mne dvojí výklad. Zajímá vás, zda lidé, kteří se dopustili trestného činu, odsousení a potrestaní mohou dělat to samé, i když bude každému patrné co udělali. Tedy morální otázka
Lidé byli odsouzeni a potrestáni, jsou svým způsobem postiženi, nemají ruku, ale pracovat teoreticky mohou, mají sníženou pracovní schopnost.
Připomíná mi to paintball – kdo je zasažený, a označený, nemůže bojovat, ale střílet může. Takže to by měl posoudit někdo jiný. Jsou lidé, kteří s jednou rukou udělají více práce než dvourucí. Někde jsem četl , že je lepší jedna zdravá ruka a chytrá hlava, než dvě ruce a prázdná hlava.