Usoman

Kdyby se z ČR stala absolutní monarchie, kdo by pak teda vládl?

Kdyby se ČR měla stát monarchií, kdo nebo co by rozhodlo, kdo se stane panovníkem, respektive královskou rodinou?

Nejlepší odpověď
klumprt

Zřejmě ten absolutní monarcha, který by uchvátil moc a ustavil by absolutní monarchii. (Já teda mám raději pojem absolutistická monarchie.)

Další odpovědi
briketka10

Ty?

http://1gr.cz/fot­ky/idnes/12/092/c­l6/PKA45f479_pro­fimedia_0093564633­.jpg

dubraro

1/ Mohl by být vyhledán nějaký potomek českých králů.
2/ Král by mohl být zvolen.
3/ Někdo by se mohl převratem nebo válkou chopit moci a prohlásit se králem (sultánem, emírem…).

Lgee

Já 🙂