Kdyby se romský pár rozvedl a měl na krku 15 dětí, tak by otec musel platit alimenty na všech 15 krků či limit nižší?

Že by mu sociálka oznámila, že chápe jeho situace a tak dle zákona stačí platit alimenty jen na 10 dětí a na ten zbytek těch 5 dostane nějaké příspěvky od sociálky?

Nejlepší odpověď
ivzez

Otec má vyživovací povinnost vůči VŠEM
svým dětem bez ohledu na svou národnost.

Další odpovědi
led

Zle počítate, ešte bude platiť na bývalú manželku a jej príbuzných, tj.všetkých obyvateľov bytu, kde exmanželka býva aj s deťmi a početným príbuzenstvom.

Ale teraz vážne:
Zákon platí pre každého… pre niekoho viac, pre niekoho menej ale to už záleží od rozhodnutia súdu.

Nuk nuk

Bez ohledu na to, jaké je otec národnosti a kolik s kým zpodil potomků, má vyživovací povinnosti vůči všem dětem, které jej mají jako otce uvedeného v rodném listě. Má-li jich 15 musí jich živit 15. Sociálka neurčuje nic, pouze dohlíží na placení alimantačních poplatků a na to, jak je posléze matka využívá. Výši alimentů určuje soud, tan vychází z výšky příjmů a z počtu dětí. Národnost nehraje roli.

Lamalam

Je velice nepravděpodobné, že by všech 15 dětí mělo stejného otce.

Lamalam

ivzez > matka taky.

ivzez

Samozřejmě, oba rodiče.
Otázka ale zněla na otce…