Avatar uživatele
bolak

Kdyby se řítila na vašeho syna/dceru vlaková souprava a vy byste měli tu moc ji odklonit na druhou kolej…

…kde by bylo 10 (pro vás) neznámých lidí, udělali byste to a nebo ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? redy, zzzzz, gagaga, Nazdar Bazar před 3710 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Odvrátit na druhou kolej (obětovat 10 neznámých lidí na záchranu potomka)

Modlila bych se, ať je těch 10 z parlamentu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Neodvrátit na druhou kolej (jede jede mašinka)

kouří se ji z komínka :)))))
Nemám potomka ---

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rocker

Odvrátit na druhou kolej (obětovat 10 neznámých lidí na záchranu potomka)

Doplňuji:
To je ale blbá otázka:-)Ale každý rodič by pro své dítě udělal všechno.

Upravil/a: Rocker

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Neodvrátit na druhou kolej (jede jede mašinka)

To je blbá otázka u níž je téměř jistě známá odpověď dopředu…

Měls to okořenit s tím že v tom druhém vlaku sedí druhý syn/dcera ať to má nádech dilematu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

Odvrátit na druhou kolej (obětovat 10 neznámých lidí na záchranu potomka)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MamRadHudbu

Odvrátit na druhou kolej (obětovat 10 neznámých lidí na záchranu potomka)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Neodvrátit na druhou kolej (jede jede mašinka)

Kdyby kdyby. V praxi tě ten vlak převálcuje ať chceš nebo nechceš… Když budeme fantazírovat, tak bych využil všech možných prostředků na záchranu svého potomka. Zase otázka je, jestli obětování 10 lidí je přiměřené pro jeden život? Každý má přeci právo na život.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

Jedná se o nepatřičně položenou otázku podobající se dotazu, zda při výslechu ustojíte mučení aniž byste zdradili své přátele. V životě jsem byl nucen přijmout krajní rozhodnutí několikrát a při řešení jsem dvakrát prožil i zpomalení času. Pokd se ohlédnu zpětně mám pocit, že jsem vždy přijal a provedl správná řešení. Na Tvoji otázku nyní neumím odpovědět.

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já bych klidně přátele zradil, a nestydím se za to..

jinak to zpomalení času bejvá no, není to nic zvláštního, je to přirozená reakce mozku na vysoce emotivní podněty, je to přesně jako v těch filmech, plus navíc nejen že vnímáš zpomaleně, ale taky si mozek zaznamenává všechny informace v daném okamžiku do nejtitěrnějších detailů

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ještě co se týče toho mučení, tak je vždycky dobrý se podívat na věc z té logické stránky; pokud vím že mě je únosce ochoten kvůli nějaké bezvýznamné věci (ve srovnání s lidským životem) umučit k smrti, tak pak nemá smysl nechat se topit mokrým hadrem nebo absolvovat akupunkturu zarážením třísek pod nehty; samozřejmě pokud vím že mě poté pustí, v případě kdy nechat svědka naživu by byl pro něj až příliš velký luxus a je jistota že jakmile trýznitel dostane to co chce je se mnou ámen, se naopak vyplatí zdržovat co nejdéle a zvyšovat si tak šanci na přežití tím že mě někdo (princ na bílém koni) přijede zachránit..

jinak ale ZRADIT KAMARÁDA vs. NECHAT ZABÍT 9 LIDÍ, já si myslím že je to trochu něco jinýho, ale je to čistě jen můj názor, je možný že je to fakt podobný

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

dudu, mate muj obdiv ..
to me by jenom zalechtali na noze a uz be me huba jela :(

taky neumim odpovedet ..
at si odpovim v duchu tak jak tak..tak me svedomi nejak " dozene " …
asi obetuji syna ..ale pro me " ciste " svedomi ( jim ) obema to jeste dneska napisu ..
:)
protoze jak je znam..oni by me to pak vycetli ( kdybych se rozhodla pro tu druhou variantu )

  • iv-

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Radši zachránit 10 než jednoho.

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek