AnaMaruska

Kdyby se nesekal trávník, jak vysoko by asi vyrostl?

A proč ho lidé vůbec sekají, když je to otravuje a musí to dělat pořád dokola?

Nejlepší odpověď
Drap

Vysoko by vyrostl podler druhů trávy které tam jsou. Každý druh trávy je schopen vyrůst jen do určité výšky. Potom tráva schne. Seká se proto, aby byl pozemek udržován a vypadal hezky. Pokud byse nesekalo, tak pozemek bude jako prales, převládat budou jen některé traviny a v suchou trávou se bude prodírat nová, zelená tráva. Na takovém pozemku se zvyšuje výskyt hlodavců a většinou i parazitů. Takto neošetřovaný pozemek taky je schopen pojmout při deštích jen velmi málo srážek.

Další odpovědi
beer

Záleží na složení rostlin v trávníku. Tedy od několika centimetrů až třeba po pas.. ))
Většinou se seká proto, aby působil dobrým estetickým dojmem, bez dalších, často rozhodujících věcí.
Účel, důvod, at. Mám-li doma třeba králíky a drůbež, budu sekat určitě jinak, než ten, co ctí pouze estetiku ))

Kyta

Dělám v oboru,,pokud má tráva ,dobré živiny,,i kopřiva klidně dva metry,,obyč tráva,,80 cm,,ale už lehá,a blbě se seče:D

zjentek

pak by to bylo skoro jako louka, s menší druhovou rozličností. Tam je zase větší riziko požáru. Navíc louka se hodí jen na louku ,), v parcích je nevzhledná a na zahradě nepraktická, upravený trávník je určitá prestiž.Takže lidé jej teď musí sekat převážně sekačkama, protože přežvýkavců se převážně zbavili. Kosení kosou neletí ze stejného důvodu. Zkrátka, čím více jsme proti přírodě, tím více je nám tráva na ozdobu, tudíž na obtíž a tak ji likvidujeme způsobem, že hmyzu z toho zůstává rozum stát ,)

suaeda

Jak by vypadal takový pozemek, který se neudržuje je občas někde vidět na polích, kde se pár let nehospodaří. Stará uschlá vegetace, spousty plevelu. Zkrátka nehezký čurbes. Jinak samozřejmě platí to co píšou ostatní: paraziti, hlodavci, nebezpečí požáru atd.

sowa

Koupila jsem pozemek,který 4 roky nikdo nesekal.Na zemi silná vrstva slehlé trávy prorostlé novou trávou do výšky asi 130cm.Hlavně kopřivy a plevel. I křovinořez s tím měl co dělat.