bolak

Kdyby se člověku amputoval orgán a po nějaký době by se mu znovu vrátil do těla, může se stát že ho tělo bude odmítat?

Odpovědi
Funna

ne…ale nevím, kde bys ho celou dobu uchovával…zatím se orgány nedají „uskladnit“ na delší dobu…
Doplňuji:
nemluvíme tu o vhodném dárci…ale o vlastních orgánech…ty jsou odmítány, protože imunitní systém vyhlásí válku cizímu tělesu…proto je vhodná příbuzenská linie, nebo aspoň dárce s podobnými vlastnostmi, jako příjemce…ale vlastní orgány nemá imunitní systém proč odmítat…

Hamon

Nejsem chirurg ani doktor, ale co vím, tak žádná operace není bez rizika. A vhodný dárce sice zvyšuje šance, ale nezaručuje bezproblémové přijetí. Stát se může všechno.

Kelt

Každý zásah do organizmu, je problém. Organizmus funguje perfektně, a nějaký orgán se odstraní. Jak se o ten orgán postaráš? Bude mimo tělo. Organizmus nebude fungovat jako předtím. Pak tam vložíš zase znovu ten samý orgán. Od toho samého člověka. Reakce organizmu nemusí být vždy příznivá, mohou být různé problémy. Pokud odstraníme špatný orgán a nahradíme zdravým, který organizmus přijme, pak se zdravotní stav zlepší. Kdybychom odstranili zdravému člověku nějaký orgán a pak mu ho znovu vrátlili do těla, jeho zdravotní stav by se asi nezlepšil, spíš bude horší.