kdyby policie,nebo kdokoli jiny mel muj pc a neznal by heslo,da se do neho nejak dostat?dik

Nejlepší odpověď
Miroslavst

domnívám se, že ano.
Prostě tvůj disk napojí na svůj systém (budou spouštět ze svého systému-windowsů) a připojený disk (slave) si prostě projdou jako každý jiný.
Heslo chrání pc jako takové, nikoli soubory na disku.

Další odpovědi
anonym

ŠIFROVÁNÍ … pokud jsou data šifrovaná kvalitní šifrou pak se k nim nikdo bez znalosti hesla/klíče nedostane, pokud šifrována nejsou tak se k nim dostane kdokoliv.

Přihlašovací heslo ve windows není vůbec žádné zabezpečení dat, i bez jeho znalosti lze data snadno přečíst. Heslo je tam spíše pro parádu, přirovnal bych ho spíše k rodičovskému zámku který má odradit vaši drobotinu.

Naopak pokud používáte jako operační systém třeba Ubuntu Linux tak ten skutečně data v domovské složce podle přihlašovacího hesla šifruje ! Takže jsou bezpečně uložena a bez znalosti hesla se k nim nelze dostat.

Ve windows máte jednu prostou možnost. Pokud si zašifrujete CELY DISK i s operacnim systemem programem TRUE CRYPT, pak ani policie nema sanci data precist. A nezbude jim, nez prohlásit data za necitelna.

Johnny.J

Na data urcite a do systemu taky. Jsou a to tooly. Jedinou obranou je kryptovany cely disk – TrueCrypt, Pointsec, Bitlocker – soucast win7