bolak

Kdyby Plzeň vyhrála pohár UEFA, vybojovala by dostatečný množství bodů, aby mohl jít vítěz Gambrinus ligy příští rok…

…rovnou do hlavní fáze Ligy mistrů a nemusel hrát předkola? Nebo přibyla by další (čtvrtá) postupová příčka do poháru UEFA?
Doplňuji:
ManInBlack: Počkej, takže i kdyby na patnáctou pozici dosáhli letos, tak stejně budeme mít dva týmy v LM až přespříští rok, nebo jak to je?

A jak je to s těma bonusama za čtvrtfinále a semifinále, kam až by se teda musela Plzeň dostat, aby vydolovala ty dvě postupový místa?

Nejhorší na tom je, že jestli tu přespříští sezónu vyhraje sparta, tak je to zase v háji. Voni tu ligu mistrů totiž neuměj hrát, vždycky to zabetonujou a hrajou na nula nula a pády v pokutovým území. Takže jednu dvě sezóny a koeficient je ten tam.

Odpovědi
ManInBlack

http://fotbal­.idnes.cz/poha­rovy-koeficient-cesky-fotbal-dqu-/fot_pohary.as­px?c=A130221_183916_fot_­pohary_pes
Doplňuji:
EDIT:
Ne, kdyby na patnáctou pozici dosáhli letos, tak už příští sezónu budeme mít v LM 2 týmy, ale „experti“ nepočítají s tím, že se to podaří již tenhle rok, ale až příští.

Na patnáctou pozici bychom potřebovali aspoň dva postupy do dalších kol, 3 výhry a 1 remízu. Tudíž by se museli dostat aspoň do semifinále s dobrou bilancí.
http://www.eu­rofotbal.cz/clan­ky/cesky-fotbal-se-v-koeficientu-priblizil-sanci-na-dva-tymy-v-lm-211164/

Ano, Sparta obvykle v Evropě hraje prd… Jen včera mě trochu překvapili ;).

anonym

Příští sezóna 2013/14 je již pevně daná. Letošní výsledky budou mít vliv na sezónu 2014/15.

http://coen.wz.cz/

bolak

ManInBlack: Myslím že v tom druhém má Hansi pravdu, i v tom tvém odkazu se píše:

„Teoreticky by mohla Viktoria Plzeň splnit normu ještě letos, jako reálnější se však jeví příští sezona. To by znamenalo, že do předkol Ligy mistrů by šly v roce 2015 dva české kluby, což se naposledy stalo v roce 2009.“

To znamená že kdyby to zvládli letos, tak do předkol půjdou o rok dřív (2014), což je až po příští sezónu, což je vlastně logický, protože předkola se hrajou chvíli po tom co skončí liga mistrů. To by se ještě ve finále LM nemuselo vědět, kolik týmů ze které ligy vlastně příští rok půjde, což je nesmysl, protože každá země musí od začátku ligy vědět, o co vlastně hraje a kolikátá se musí umístit, aby ještě dosáhla na Evropu. Nejspíš proto ten roční odstup.