Kdyby nastala 3.světová válka a povolali vás do boje a vy by jste měly právo to odmítnout. Udělali by jste to?

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Tzv. mobilizace je povinná takže není prostor na odmítnutí. Přebírá to vojenská jurisdikce. Upřimně ale já bych nešel.....pro mě je jakýkoliv náznak vojenského konfliktu signál pro opuštění této země a výlet do Kanady. Tahle země pro mě nic neudělala a nevidím důvod ji bránit. Klidně si mě nazývejte zbabělcem, ať si jdou dětičky podnikatelů, politiků a úředníků…

Další odpovědi
Mirdas

Zda by náš stát byl napaden, tak bych i dobrovolně nastoupil.

quentos

tak já teda nevím, jestli mám vůbec odpovídat – jednou měkký, jednou tvrdý… takže se otázka týká jenom žen (což by v kontextu otázky teda bylo dost hustý), nebo všech?

anonym

To snad ani nejde odmítnout.Každý SLUŠNÝ člověk jde bojovat za svou vlast, to jenom vykutálení jedinci by odmítli.
Proč myslíš, že byli naštvaní naši vojáci, když museli v r.1938 opustit naše opevnění a hranice?Byli to slušní lidé a i když věděli, že by zemřeli, tak neváhali a šli do toho (i když tam to bylo povinností, byla vyhlášená mobilizace, ale to nic nemění na faktu, ŽE CHTĚLI BOJOVAT).

led

Zaujímavá rozpornosť.
V prípade mobilizácie plati nedobrovoľnosť, ale povinnosť na povolávací rozka nastúpiť. Aj v najdemokratic­kejšom štáte sveta, tí čo nechceli ísť nasilu doVietnamu, radšej emigrovali a nechali sa odsúdiť v neprítomnosti, až po zrušení výnosu súdu sa mohli vrýtiť beztrestne domov.
V prípade dobrovoľnosti teda nie príkaz – povolanie do armády, ale žiadosť – ponuka o účasť pri obrane v konkrétnom vojenskom, či civilnom zaradení v rámci svojich síl a schopností, to už záleží na rozhodnutí samotného jednotlivca a jeho vzťahu k vlastnému štátu, ktorého je občanom, bez ohľadu na pohlavie.
Doplňuji:
Na otázku, či by som to urobila a nastúpila, počkajte, až príde potreba tohoto kroku a vtedy sa rozhodnem podľa svojho svedomia.

Nevíteto?

Asi bych odmítla, nechci válku a nechci ani válčit. :,–(

Děda Louda

Začni u sebe. Tobě už nesmiřitelný boj vyhlásila čeština. Takhle ovšem nemáš nejmenší naději na úspěch.

ivzez

Přemýšlím, jestli je otázka záměrně formulována takto.

Takto formulováno naznačujete, že by ženy měly právo odmítnout.
Pokud si ale dobře vzpomínám, mobilizace se na ženy (u nás)
nevztahovala. Takže bychom neměly co odmítnout …