Kdyby na zemi vládla láska, nepotřebovali bychom žádné zákony.

Kdo je autorem tohoto citátu a myslíte si,že by to byla pravda?!

Nejlepší odpověď
arygnoc

zákony s láskou robené, to by bolo!

Další odpovědi
briketka10

říkám, že láska je strůjcem všeho blaha na světě a citát napsal Aristoteles :))

anonym

Aristoteles.
Nejspíš to tedy bude utopie, když se od jeho dob nic takového nepodařilo.

anonym

Stačí pokud láska vládne v každém z nás a Svět je hned pestřejší. Avšak jeden zákon by jistě zůstal – zákon dobrých skutků.

Ar

Kdo je autor netuším, ale zákony byly, jsou a budou. I láska má své zákony. Dokonce i všichni tvorové mají své zákony.

tom004

Autora si netroufnu,ale naštěstí se to nehrozí. A ani nevím,jestli bych stál o to,žit v takové „hrůze“.

ratava

Aristoteles?
myslím že ne, ono i na tu lásku občas potřebujete nějaký ten zákon (myšleno tak, že si ji každý vykládá jinak a pak se diví, že partner/-ka ho/ji dá k soudu za všelijaké týrání a pod… A rodičovská „láska“ taky občas odbočuje z normálu… bohužel… některé zákony nás bohudík před takovými extrémy chrání a tak je jich prostě potřeba…)

Drap

Krásný citýt, netuším kdo je autorem. Bohužel je to jen utopie

ReHu

Asi to pravda není. Nevím sice kolik %, ale dost vysoké – týká se násilných činů z lásky.
Nebo se za lásku pouze schovávají.
Je žárlivost projevem lásky? Nebo majetnictví?

Damiana

Teď to zní, jako by byl Aristoteles hipísák a kamarádil se s Johnem Lennonem. Myšlenka pěkná, leč hodna tak akorát vlasatého zhulence ze šedesátých let minulého století bojujícího proti yappies a válce ve Vietnamu. 🙂

Efchen

Aristoteles
Jde o to,co myslíte tím: Vládla láska.
Co by se dělo,když dvě ženy milují jednoho muže?
Nebo když žena je s mužem,kterého nemiluje.
Co by pro zemi znamenali lidé, co mají různé úchylky,že milují zvířata…
Nebo myslíte,že ten citát znamená:Kdybychom se měli všichni rádi,nebyly by žádné problémy? A vy myslíte,že takový život by byl zajímavý?