Dezerth

Kdyby měl solární panel účinnost 100%, kolik kilowatt by udělal za jednu hodinu na jednom m2?

Odpovědi
Michal Kole

1 kw

Četl jsem, že slunce, v létě a za poledne dokáže předat tepelný výkon o 1 kW

mosoj

V našich podmínkách činí globální radiace na vodorovném povrchu:
v letním poledni max. 1 000 až 1 050 W/m2 [zdroj?]
v zimním poledni max. 300 W/m2
při souvisle zatažené obloze max. 100 W/m2
v noci (při úplňku) max. 0,01 W/m2

Teoreticky může být hodnota krátkodobě i přes 1 100 W/m2, a to pokud jsou na obloze rozptýlená světlá oblaka, od nichž se záření silně odráží.

honza19hk

maximálně kilowatu-tedy 1000W plus mínus 100W.A to za svitu slunce,za tmy nebo např bouřky moc elektřiny neudělá.