geekocz

Kdyby každý člověk na světě dosáhl toho po čem touží, co by se stalo se světem?

Doplňuji:
Asi nemělo smysl psát ten příspěvek do diskuze že ano?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Z podstaty uspořádání světa se to stát nemůže, protože přání a touhy lidí bývají protikladné. Zemědělec chce, aby zapršelo, ten kdo jede na dovolenou, chce přesný opak.
Doplňuji:
Z budhistického hlediska by vyvanutím touhy zmizelo utrpení a nastal by stav blízký nirváně. Pro Evropany je však nirvána (stav přirovnávaný k plameni svíčky, který zhasl) nepochopitelná.

Další odpovědi
mosoj

Nereálné. Úspěch někoho je vždy na úkor jiného.

pondělí

Vůbec nic,vždyť o tom život je,je to naše mravenčí přirozenost,
A v poslebních letech ,jak se odpotáváme od církve,stupňuje
Nebo jak si ty vysvětlíš,že za tisíce let se vynalezlo maximálně kolo
A najednou za pár desetiletí lítame ,komunikujeme a vynalézáme
Je to tím,že si plníme po čem toužíme .

Drap

Neměj obavy, Taková situace nastat nemůže.

marci1

Svět by asi přestal existovat, poněvadž kdyby každý člověk dosáhl toho, po čem touží, asi by se mu to zpočátku líbilo, ale později by byl velmi nešťastný, poněvadž by již neměl po čem toužit a napadaly by ho nějaké opravdu šílené myšlenky ! 🙂

zjentek

nestalo by se vůbec nic ..každej z těch lidí by začal toužit po něčem jiném :o

Nazdar Bazar

Tato otázka je z podstaty neřešitelná. Slouží jen k ostření myšlení. My dva ji určitě nevyřešíme.

geekocz

Teď mě ale nezajímá to, že se to nemůže stát. Předpokládejme, že by se tak stalo a všichni dostali co chtějí.

Quimby

To nedává smysl, když se to nemůže stát, tak se to prostě nestane. Předpovídat pak co by se stalo je nemožné.
Vůbec nechápu ten smysl, proč by se něco mělo stát? Prostě svět bude existovat dál, ať v něm žijou jakkoliv spokojený lidi.