dnb

Kdyby jste se stali vládcem státu, co by jste hodlali změnit?

Doplňuji:
Tak vám všem děkuji za různorodé odpovědi. Ano i když je to zcela nemožné, chtěl jsem jen vědět, jak by jste sami vedli stát a jaké změny by jste provedli. Vím že jeden člověk by stát vedl těžko, ale skutečně jsem, to tak myslel. V minulosti to tak i bylo, vždy byl jeden král, který rozhodoval o všem…

Nejlepší odpověď
anonym

Všechno… pak bych se probudila 😁

Další odpovědi
dudu

Po vzoru starých Řeků bych prosadil, aby vrcholoví politici vždy po dvou létech podléhali korektnímu hodnocení od svých voličů. Pokud by jim bylo prokázáno, že hrubě neplní svoje volební sliby, čekala by je pětiletá repatriace do nějaké vzdálené kolonie. Nemáme třeba nějakou stanici v Antarktidě??

setapouch

Kdybych měl zákonodárnou moc, zavedl bych trest smrti, zpřísnil tresty za úmyslné trestné činy a znovu do škol zavedl češtinu.

led

Časy, kedy jeden človek mohol vládnúť štátu už dávno minuli. Štát prestal byť majetkom jednotlivca a stal sa „majetkom skupiny“ rozhodujúcej o smerovaní hospodárstva a politiky štátu. V súčasnej pseudodemokratickej dobe, si volíme „svojich predstaviteľov“ do vedenia vedenia štátu v naivnej viere, že budú skutočne riadiť štát v prospech jeho obyvateľov, jeho občanov.
Na vašu naivnú otázku,
môžem chcieť zmeniť čokoľvek, ale…
bez podpory oficiálnych i neoficiálnych reprezentantov štátu i samotných občanov nedokážem zmeniť nič,
…maximálne otvoriť okno na hrade.

anonym

Zavedl bych:
Kdo nepracuje nemá nárok na dětské přídavky (tak jako za komunistů).
Vím, že není práce, ale každý by dostal svěřený úsek ulice (silnice, prostranství) a musel by být každý den uklizený.
Kdo má miliony, tak musí prokázat jak k nim přišel…neexistovalo by přepsat majetek na rodinné příslušníky..vždyť přeci všichni využívají dům, auto …zkrátka všechny předměty v domě a všechno co kolem domu je.
Trochu spravedlivěji rozdělit odměňování.Není přece možné, ten kdo pracuje ve firmě na tři směny, aby měl za svou práci sotva tolik, že nemůže s tím vyžít a ten kdo kdo jen něco přeprodává bral miliony.

mosoj

Zavedl bych povinnost pracovat, ale opravdu je to jenom fikce. Jeden člověk nezmůže nic. Musí jich mnoho a mnoho podplatit.
Myšlenka každému podle jeho zásluh je sice pěkná a líbí se mně, ale chybí a vždy chyběl arbitr. Ani ten Pán Bůh nepomohl.

jjj123456789

Systém sociálních dávek.

zjentek

vynalezl bych stroj (není problém- jako vládce jste logicky i vědec), kterej měří charakter a protlačil bych zákon, kterej by zakazoval svobodné vyjadřování a výrobu peněz všem těm, u kterejch by má mašina vykazovala nulový hodnoty. Makat by ale normálně chodili, aby se neřeklo, že jsou nějak moc diskriminovaný ..prakticky by to pak za mé vlády bylo jako dneska, akorát by se vyměnili lidi v různejch oborech zaměstnání, takže von na tom vládnutí žádnej zázrak není

Pepa25

Soustu drobných věci, takový malý pokrok v mezích zákona. Žádné revoluce ani populistická gesta. Máme se nejlépe v dějinách a lidé jsou nasraní – hlavně proto ,že se jim dávají nereální sliby a pěstuje se tu odezdikezdismus a mediokracie.

marci1

Zavedla bych pro všechny kurzy, ve kterých by se debatovalo na téma : mravnosti, etiky, společenského chování, estetiky, šťastné rodiny, lásky k sobě a ostatním, jak prožít šťastný a spokojený život.

Agneta

Zavedla bych vám nespokojeným kecalům přímou demokracii. Takže byste si mohli o tomto odhlasovat :

Snížení platů ve vládě a zvýšení platů „lidem“
Zrušení dávek Cikánům – kdo nepracuje, ať nejí.
A kriminelní cizinci by to měli moc špatné :DDD

quentos

Já „by jsem“ zcela reorganizoval strukturu školství, přidal hodiny češtiny a cizích jazyků a v rámci češtiny zejména literaturu, aby žáci více četli, měli rozhled a nepáchali pravopisná zvěrstva.
Doplňuji:
ostatní již tu bylo řečeno. Změnit (zrovnoprávnit!) systém sociálních dávek, zviditelnit státní výdaje, konec platové a rasové diskriminace (která se v tomhle státě děje především v neprospěch bílých), reorganizace školství… bylo by toho moc.

Awe

Tak bych si nakradl co to jen jde…Přece nebudu pozadu

melanie

Od školy by se děti učili slušnému chování a bylo by zakázáno před dětmi mluvit sprostě ( a je mi jedno, jestli to je či není možná. Stačí mi co slyším ve škole). Zavedla bych za porušení zákonů (neúmyslně) takový tresty, až by se ostatním točila hlava. Vězni by chodili každý den dřít a je jedno kam, ale prostě by něco dělali. Kdo by nechtěl dělat, nedostal by jídlo. Zakázala bych taky cirkusy se zvířaty a podobný věci. No a pár dalších věcí, co píšou ostatní.

eLMo

Hlavně mě teď neukamenujte, ale uzavřela bych hranice, zavedla vízovou povinnost. Českou produkci bych nechala pro český trh, pouze přebytek bych exportovala. Co se týká importu, tak opět jen to, co našemu státu chybí. Naprosto bych změnila systém sociálních dávek a podobně. Kdo nemá snahu pracovat, nemá nárok na podporu atp. Zavedla bych referendum, zrušila pokusy na zvířatech, místo toho by se testovalo na uměle vytvořené kůži, případně na dobrovolnících (když to jde u léků, tak proč ne u kosmetiky), případně by to byla slušná náhraška zrušeného trestu smrti.. Ten bych nechala zrušený. A tak dále, a tak dále… :)

postcd

já bych se jím nestal, a nic bych radši neměnil, místo toho bych dal tu moc co nejrychleji z ruky

Radomír.cz

Hlavně bych se snažil o ZÁCHRANU PŘÍRODY. Ale o politiku se nezajímám. To je asi vše.

Beer4Real

Smazal bych profil uživatele Zjentek na zdejších stránkách.

MK44

Pro Marci1: Takové „kurzy“ jsou moc hezký nápad. Něco v tom smyslu by nám bylo třeba jako psovi drbání.

Jako pesimistu mně hned napadají malichernosti jako: To by se tam debatovalo v pracovní době? Kdo by platil organizaci kurzů? Kdo by debatu vedl a za kolik? Kdo by hlídal, aby se nezneužívaly k propagaci politických a ideologických názorů nebo k obchodní reklamě? Ale tím se nenechte od té myšlenky odradit 🙂

Možná by se mohlo začít tím, že by se v televizích vysílaly pořady, které by byly v souladu s Vaším nápadem, místo těch nepříkladných a plytkých – jenže zase – takové vyjdou levněji (z krátkozrakého hlediska) a jsme tam, kde jsme byli … Zase nezbývá než ten sisyfovský, těžkopádný a zdlouhavý způsob – zkoušet jít kladným osobním příkladem.

Agneta

Awe >>> na Ukrajině to tak skutečně je a vždy bylo :DDD

Pepa25

setapouch: co myslíš tím „zavedl češtinu“? Včera jsem viděl rozvrh jednoho žáka ZŠ a v velkého množství hodin ČJ jsem byl mírně konsternován …

setapouch

Na zaklade internetovych diskusi jsem myslel, ze byla zrusena…