hapiky

Kdybyste mohl(a) říci jen jedno nejkrásnější slovo, které by to bylo?

Sorry, nemyslel jsem nejkrásnější význam slova, ale slovo jako takové

Původně
Kdyby jste = kdybyste

Nejlepší odpověď
Kepler

Od lékaře: váš nález je NEGATIVNÍ !

Další odpovědi
anonym

To je asi myslím láska k svému bližnímu a je to to…mám tě rád.
Nic krásnějšího na tomto světě není.

dudu

Mír

yuko

Láska

da ny

„Nejkrásnější české slovo“
http://www.enig­maczech.cz/no­vinky/nejkras­nejsi-ceske-slovo
Za maminku bych dala pošušňáníčko ;)

ivzez

Pokud míníš jenom slovo jako takové, pak → „nejkrásnější“

Nuk nuk

Určitě „láska“. Myšleno obecně, tedy ať už mezi partnery, v rodině, mezi kamarády, prostě taková ta čistá opravdová láska.

anonym

Komu? V jaké situaci?

Admin2

Otázka se po několikáté opakuje, můžete se seznámit s odpověďmi v archívu

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nejkr%C3%A1sn%C­4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20slo­vo

.

Rokio

důvěra

Kelt

Přátelství , to je někdy víc než láska.
Píseň Petra Rezka.

Nuk nuk

Hapiky: Zvukomalebnost slova se dá těžko oddělit od jeho významu. Když uslyšíte slovo, kterému nerozumíte, třeba v cizím jazyce, tak ještě ano. Ale jakmile je to v mateřštině, už to nejde. Význam je pro naši mysl tak důležity, že se nám obvykle líbí slova s pozitivním významem víc.

hapiky

Yuko, to je naivní

yuko

Mam napsat – maminka, zivot, rodina, pritel atd? Nebo zdravi, sex?
Nebo Miluji Te?

anonym

Jediná láska, která existuje, je mezi rodinou.

U všeho ostatního je to jen touha, třeba po penězích, sexu, atd…

Nuk nuk

To není pravda. Jen je potřeba tu lásku umět i u toho „všeho ostatního“ udržovat a stavět i na jiných věcech než na těch penězích a sexu. Ano, pokud někdo staví na těchto dvou věcech, pak to skutečně moc velká láska není, ale ne všichni jsme takoví.

anonym

Beru zpět, co jsem si tak pročetl definici, tak i to, že po dané osobě chcete sex, je láska.

Takže ať jdou holky s tím, že je kluci nemilují, že chtějí jen sex, někam.

yuko

Tady jde spis o to, co chce od nas tazatel slyset. Muze byt situace – umirajici partner – a chcete mu rict to nejkrasnejsi slovo na svete. Zalezi na situaci. Nekdo rekne Buh, nekdo rodina, dite, laska, pivo, droga, voda… Ale asi by to melo byt slovo, ktere nejradeji slysite – treba od nekoho, kdo Vas ma rad – Miluji Te.

hapiky

sorry, myslel jsem slovo jako takové, nikoliv jeho význam.

yuko

Tak takove moc hezke slovo je treba maminka, tatinek, babicka, dedecek. A pak vsechna jmena, kdyz se reknou hezky – jmena deti. A nebo pejsek, kocicka. Mame tolik hezkych slov.

anonym

Mě se tedy mnohem více líbí anglická/španělská slova. Z českých se mi dělá špatně.