Kai

Kdyby jste chtěli komunikovat s vězni ( v rámci nějakého programu) jaké by jste měli splňovat kritéria?

Myslím povahově.
Doplňuji:
Komunikace formou dopisů.

Nejlepší odpověď
briketka10

Dopisování s vězni

Specifickou skupinu tvoří dobrovolníci, kteří si dopisují s vězni. Jejich činnost obsahuje komunikaci s vězni (čtení dopisů a odepisování, včetně dokumentace korespondence). Cílem služby je podpora a socializace osob ve výkonu trestu odnětí svobody a jejich příznivější adaptace na život po propuštění. V rámci tohoto programu si dopisují dobrovolníci s odsouzenými z následujících věznic: Praha – Pankrác, Rýnovice, Mírov, Valdice, Plzeň – Bory, Všehrdy, Nové Sedlo, Vinařice, Kynšperk nad Ohří, Praha – Ruzyně, Heřmanice, Stráž pod Ralskem, Pardubice, Oráčov, Příbram, Opava. Zájem o tuto službu je rozšiřován nejen díky cílené propagaci přímo ve věznicích, ale také předáváním kontaktu mezi odsouzenými, kteří si již s dobrovolníky dopisují.

Kontakty:

dopisování s vězni – Mgr. Emilie B. Šípová; e-mail: dopisovani.sos@diakonie.cz

dobrovolníci v SOS centru – Mgr. Ivana Průšková; e-mail: dobrovolnici.sos@diakonie.cz
zdroj:
http://www.skp­.diakonie.cz/do­brovolnici/do­brovolnici-v-sos-centru/
Doplňuji:
zřejmě bys měla mít nějaké pedagogické vzdělání s maturitou,
na to už se zeptej, nebo napiš na e-maily uvedené v odkazu..

Další odpovědi
anonym

briketka ti už dala věcné kontakty, ale obecně je potřeba empatie, asertivní techniky chování a obyčejné lidské pochopení a např. křesťanské pojetí altruismu a pomoci druhým.
Odborné vzdělání, maturita a všeobecný rozhled je devizou k dobru, nikoliv však podmínkou, obyčejná duše a přirozená inteligence je pro sociální komunikaci daleko důležitější.
Ale přece jenom bys měla mít minimálně spisovný a kultivovaný projev a ne hned 2 hrubky ve tvém titulku. Namísto, aby sis neznámého opuštěného vězně naklonila a získala svým 1. dopisem, tak bys jej mohla vyděsit a šokovat primitivním psaním jak někde z galérky. Chceš-li skutečně pomáhat druhým, pracuj nejprve na sobě.
I prostí absolventi povinné školní docházky by přece měli zvládat základy pravopisu své mateřštiny.
Možná by sis také mohla nejdříve něco přečíst o peniterciární péči z oboru sociologie.
(Malá poznámka – potenciální pisatel by měl mít vlastní zdravé sociální zázemí a nejen ve své opuštěnosti sám hledat nějakou náhražku, jako plno zdejších virtuálních zoufalců, co se zmohou jen na falešné stylizace a pózy na anonymním netu. Damiana by ti to tutově podpořila i odbornými a fundovanými argumenty).
Zkus si projít pár odkazů a praktických zkušeností – viz ve zdroji:

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4NNVC­_csCZ491CZ492&q=do­pisov%C3%A1n%C­3%AD+s+v%C4%9Bzni

M.

Nenechat se rozhodit, být v klidu, umět mluvit, jít na to pomalu, nezaleknout se, být ostražitá,.. Myslím, že všechno ti dá tak nějak smysl, když nad tím zapřemýšlíš :)

zzzzz

Doufám, že je nesplňuju,

Sůwa

To, co tu napsal Dr.Axl, ale rozhodně projev empatie a asertivity není. Navíc takový typický potrestaný by se mohl kutivovaného projevu polekat a pravopisné chyby by stejně neodhalil…

briketka10

Dr.Axl. odkaz mi nelze načíst je správně ??
zobrazuje se server nenalezen :(