bolak

Kdyby byly opice schopné mluvit lidskou řečí, vyvíjely by se rychleji?

Odpovědi
Šidlo

pokiaľ viem, ruka s protichodným palcom sa vyvinula skôr než hlasivky schopné reči

ono tá manuálna práca celkom posilňuje mozog

s dvoma ,,šikovnými rukami" už naučili niektoré opice znakovej reči…jedna si vraj vyvinula samomluvu a nadávala znakom ,,špinavé" na veci a situácie, ktoré sa jej nepáčili

opice sa rýchlo vyvíjajú tým, že sa ,,opičí" – napodobňujú…naj­lepšie ľudí

mosoj

Kdyby byly schopné mluvit, tak už by byly vyvinuté !

lexx

ne. hádaly by se jak poslanci v parlamenu

gecco

Ne…
😉
Byly by vyvinutější, kdyby byly schopny nějakou rozvinutější formu řeči používat…
😉

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ijL5itjgVxs

anonym

Ne,nemohly by se vyvíjet rychleji,člověk by jim v tom zabránil.....

mojitek

nějak nerozumím tomu „vyjíjely“.. jakém slova smyslu vyvíjely?

bolak

mojitek: myslím evolučně, nebo kulturně, sociálně… že by postupně začali používat nástroje, vymejšlet, vyrábět.. prostě zhumáněli by

bolak

mosoj: no, to si nemyslím, jako oni už na to mozek maj, aby pochopili k čemu slouží řeč, o tom svědčí to že už existuje spousta opic (myslím že šimpanzů) které vědci v různých věděckých ústavech naučili znakovou řeč..i když teda nemaj takovou slovní zásobu jako my

u-u-a-a..

anonym

Jugar – vy jste člověk?