Kdyby byla amnestie vztahovala by se i na mého manžela?

Dobrý den manžel dostal tento rok soudní vyhoštění, za maření trestního rozhodnutí, kdyby byla tento rok amnestie stahovala by se i na nás?? děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Jak již bylo zodpovězeno, PŘEDEM (bez znalosti rozsahu účinnosti případné amnestie) NELZE nikdy odhadnout kterých trestných činů by se týkala.

p.s. Prezident Klaus ještě ani jednou nevyužil svého ústatavního práva k vyhlášení amnestie.

To Miroslav:

k vaší poznámce, že „amnestie byla(…)prezident prominul nebo zmírnil tresty některých(…)od­souzených a to na základě svého uvážení“ si dovoluji poznamenat, že:

  • pojem „amestie“ není totožný s pojmem „milost“, přestože obojí je ústavním právem prezidenta
  • MILOST je akt směřující vůči individuální osobě
  • AMNESTIE je úkon, který má hromadnou povahu a směřuje k blíže nespecifikované skupině osob…, amnestie musí být vyhlášena zákonem a spolupodepsaná předsedou vlády (narozdíl od udělování milostí)

Malý článeček o významu pojmů amnestie a milost je uveden níže ve zdroji

Zdroj: http://vsp.blog­.cz/0611/amnes­tie-a-milost-a-jejich-formy

Další odpovědi
člověk

vyhoštění ze země nebo z domu,na nic by amnestie neplatila,protože nehrozí,
TEN KLAUS JE POŘÁD NĚJAK PODEZŘELE ZDRAVEJ

Miroslavst

Na tuto otázku nelze odpovědět, jelikož i pokud by byla, vždy se vyřkne výčet trestných činů, popř. i přestupků na které se vztahuje.
A mimochodem, amnestie byla. Tak jak určuje Ústava, prezident republiky využil svého práva a prominul nebo zmírnil tresty některých (zdůrazňuji slovo některých) odsouzených a to na základě svého uvážení.