Kdyby běžec doběhl první blízko k cíli, ale padl a zůstal ležet půlkou těla za čárou a půlkou před čárou, tak nezvítězí?

Musí být vítěz celým tělem za čárou, či se jí stačí nějak dotknout?

Odpovědi
Drap

Obvykle měří se čas, když některá část těla protne pomyslnou cílovou čáru.

Smlouvyzdarm

Jen bych si dovolil doplnit Drapa. Předpokládám, že upadnuvší běžec by padl do cíle horní polovinou těla. V případě, že by to byl atlet a byl by skutečně první kdo by takto protnul pomyslnou cílovou pásku, tak by zvítězil. V případě, že by se jednalo třeba o biatlonistu tak by nevyhrál, byť by na cílové čáře ležel půl dne a pokud by se mu ani následně nějak nepodařilo dostat špičku boty za cílovou čáru, tak by nakonec nebyl ani klasifikován.