Rafaelo111

Kdy zvolit psychiatra

Od dětství jsem náladový.Posledních 4–6 let většinou převládá ta špatná.Podle Psycholožky jsem v pořádku a nemám žádný důvod si stěžovat.Přemýšlím, že bych zašel k psychiatrovi na léky proti špatné náladě
(léky jsou ale legální drogy a tak bych se zase nechtěl stát závislák, abych se jednou nepředávkoval)­.Dříve jsem zastával názoru, že léky jsou krátkodobým řešením(tumí bolest ale neléčí),teď jsem v rozpacích.
Proto se chci zeptat, jestli si psychiatr dělá nějakou dohledatelnou evidenci pacientů, aby mě někdo(třeba zaměstnavatel) omylem nepokládal za někoho kdo nejsem (výpitek, pako, blázen atd…)
Bývalý spolužák se dříve sebepoškozoval(ře­zal si ruce)a dostal se z toho sám bez pomoci.K tomuhla u mně zatím nedošlo.Jsou lidé, kteří by psychiatra měli navštívit a přesto nenavštíví(viz ve zprávách případ dětského lékaře/neléka­ře,který ty děcka naschvál vícekrát pychal při očkování)
Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Conchus

Myslím, že nejlepší radu dá ta psycholožka. Psychiatr se vždy chová velmi korektně.

Banán88

viz Conchus + psychiatr je vazan lekarskym tajemstvim, nikdo nez Vy ci jiny psychiatr by do Vasi slozky nemel mit moznost nahlednout..

marci1

Léky na uklidnění nebo i antidepresiva Ti může předepsat i Tvůj praktický lékař. Samozřejmě je lepší navštívit psychiatra, který má na Tebe více času, vyposlechne Tě a poradí Ti. Je vázán lékařským tajemstvím, takže se nemusíš obávat. 🙂