Kdy zvolit psychiatra

Od dětství jsem náladový.Posledních 4-6 let většinou převládá ta špatná.Podle Psycholožky jsem v pořádku a nemám žádný důvod si stěžovat.Přemýšlím, že bych zašel k psychiatrovi na léky proti špatné náladě
(léky jsou ale legální drogy a tak bych se zase nechtěl stát závislák, abych se jednou nepředávkoval).Dříve jsem zastával názoru, že léky jsou krátkodobým řešením(tumí bolest ale neléčí),teď jsem v rozpacích.
Proto se chci zeptat, jestli si psychiatr dělá nějakou dohledatelnou evidenci pacientů, aby mě někdo(třeba zaměstnavatel) omylem nepokládal za někoho kdo nejsem (výpitek, pako, blázen atd...)
Bývalý spolužák se dříve sebepoškozoval(řezal si ruce)a dostal se z toho sám bez pomoci.K tomuhla u mně zatím nedošlo.Jsou lidé, kteří by psychiatra měli navštívit a přesto nenavštíví(viz ve zprávách případ dětského lékaře/nelékaře,který ty děcka naschvál vícekrát pychal při očkování)
Děkuji za odpovědi

Odpovědi:

Bronzový

Myslím, že nejlepší radu dá ta psycholožka. Psychiatr se vždy chová velmi korektně.

Pokročilý

viz Conchus + psychiatr je vazan lekarskym tajemstvim, nikdo nez Vy ci jiny psychiatr by do Vasi slozky nemel mit moznost nahlednout..

Zlatý

Léky na uklidnění nebo i antidepresiva Ti může předepsat i Tvůj praktický lékař. Samozřejmě je lepší navštívit psychiatra, který má na Tebe více času, vyposlechne Tě a poradí Ti. Je vázán lékařským tajemstvím, takže se nemusíš obávat. :-))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.