tazalka

Kdy zasadit zlatý déšť?

Všude se píše, jak si zlatý déšť vypěstovat (keř z obchodu, řízkováním, zakořeněním ve vodě nebo hřížením). A mě by zajímalo kdy jej zasadit? Po odkvětu na jaře, v létě, na podzim? Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
michael69

Nejlépe na jaře,nebo na podzim.Můžete to zkusit i přes léto,pokud mu dopřejete dostatek vláhy.
Ještě dodám,že název „Zlatý déšť“ patří k rostlině Laburnum anagyroides(Štěd­řenec odvislý)
http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xonimage/id5777/
Vzrostlý keř v květu vypadá opravdu jako by z něho pršel „zlatý déšť“.Umocňují to květy v hroznech visící dolů a opadané sytě žluté okvětní lístky pod keřem.Působí velice impozantně.
To co máte ale asi zřejmě na mysli je půvabná Forsythia (Zlatice)Běžně rozšířená v zahradách.Na rozdíl od Laburnum,není jedovatá.

Další odpovědi
dudu

Hanulka má pravdu, Vámi jmenovaný keř lze množit velmi snadno., ovšem mám technickou poznámku a sice, že pravděpodobně zmiňujete „Zlatici převislou“ /Forsythia suspensa/. Správně se totiž keř nazývaný zlatý déšť jmenuje „Štědřenec odvislý“.

hanulka11

můžete kdykoliv , já si ho vypěstovala sama jen jsem zastrčila kvetoucí větvičku do zeminy a vyrostl keř

http://img.na­dapenny.com/t20/111­02/nadap064642461­880230.jpg