Evelin

Kdy zanikne úrazová smlouva, když neplatím žádné peníze,ale nedala jsem výpověd?

Dobrý večer, potřebovala bych poradit.Přítel mi po rozchodu nedal všechny smlouvy na úrazové pojistky.Vyhodil je. Kdy zaniknou? A co mi hrozí, když je nezaplatím a nedám výpověd? Děkuji za odpověd.E

Nejlepší odpověď
aeva

Pokud nebudete platit, smlouva zanikne pro neplacení. Budete muset stejně doplatit dlužné pojistné. Doporučuji ale kontaktovat pojišťovnu a případně smlouvu ukončit, je zbytečné platit poplatky z prodlení, které některé pojišťovny uplatňují – nebo dokonce poplatky za soudní vymáhání, které jdou do tisíců. Čísla smluv znát nemusíte, pojišťovna vám smlouvy najde přes rodné číslo. Také vám případně na vaši žádost zašle kopie smluv. Dle pojistných podmínek jste povinna hlásit pojišťovně změny kontakní adresy. Doporučuji problém řešit, ušetří vám to peníze.