mate

kdy žádat o invalidní důchod

Zdravím
Mám podobný problém jako pán předevčírem taky jsem prodělal operaci tlustého střeva s nádorem mi bylo odebráno kus tlustého střeva.Taky měsíc ozařování a chemoterapie. V září mi končí podpůrná doba. Kdy můžu žádat o invalidní důchod, už teď nebo až po roce nemocenské???

Nejlepší odpověď
člověk

Především se domluvte z vačím odborným a poté ošetřujícím lékařem,jestli nepodají návr oni,
Dostanete tím více bodu
,jinak také na okresní správu soc.zabespečení
tam vše sepíšete a váš ošetřující lékař doplní
a ještě rada,pokud vám lékař potvrdí,že máte nárok tak si zjistěte,jestli nebude lepší dokončit rok nemocenské,z větším příjmem a pak si vás sami pozvou k posudkové,kde rozhodnou.
A hlavně inv.důchod se dává s původního zaměstnání,takže mnozí vysokoškolsky vzdělaní lidé se diví,že chlap od lopaty má přednost
já jsem měl to štěstí,že závistiví spoluobčané mi před mnoha lety nedovolili študovat,a tak k mojim několika školám namuselo být přihlédnuto a tím si lebedím jako „lopata“

Další odpovědi
Michal

Je potřeba začit o obvodního lékaře,ten sepíše žádost.