mosoj

Kdy začnou války o sladkou vodu ?

Již mnoho let se čerpá ze Země více pitné vody než spadne ve formě dešťových srážek ! Prognostici ( ne hejlové) říkají, že kolem roku 2020
začnou války o vodu. To by bylo co nevidět. Problém prohlubuje i neustále se snižující množství srážek, dané narušením rovnováhy v přírodě.
Doplňuji:
Drape – bohužel tuší a velmi přesně !!!

Nejlepší odpověď
briketka10

kdy se stane voda nedostatkem netuším, já momentálně nemám doma
moc soli musím jet na nákup to mimo dotaz :)

Různé studie, “mnozí odborníci” a další experti tvrdí, že na Zemi existují místa, kde nedostatek vody způsobí v budoucnu válečné konflikty. Některé právě probíhající války jsou tak údajně ve skutečnosti skrytým bojem o vodu.
zdroj :
http://stuchl­ik.bigbloger.li­dovky.cz/c/321696­/Skutecne-nas-cekaji-budouci-valky-o-vodu.html

Další odpovědi
ten který je

Toto časové období předpověděl i generál Šedivý už v 90 letech min.století.Pou­kazoval především na nedostatek pitné vody ve Střední Asii a na nebezpečí masivní migrace včetně ozbrojených konfliktů.Nemyslím si že je armádní generál ve výslužbě Jiří Šedivý hejl.:-)

gepik

Počet lidí roste úžasným tempem, ke konfliktům jistě bude docházet. A voda bude velmi dobrý důvod. Mám obavy z toho, jak velký ten konflikt bude, aby nesemlel velkou část lidstva.

Drap

To asi zatím nikdo netuší. Že se ale může stát , že se velmi brzy stane voda silně nedostatkovou je možné. A válčilo se i pro blbosti.

badisko

lide se budto vzpamatuji nebo bude valka ?..to si nemyslim …ale vis jak o tom ze dojde ropa se vi taky delsi dobu a zacinaji stim neco malo delat ..a pokud jde o vodu …ta se da brat i z oceanu ..ale bude to kurevs** drahe …
Doplňuji:
chjo valka to by byl globalni problem a kdo by proti sobe bojoval? vsichni proti vsem?…uz baych si zacal balit atombordel…!!! a jeste jednou copak to ctes?

zjentek

no,je to horší nežli to vypadá. Nadnárodní spol. momentálně skupují po světě vodní zdroje a rezervoáry. Bude to hodně drahé a to ne za 20let z 80hal. na 80kč, bude to horší. A taky to půjde střihnout při neplacení. A nikdo neudělá nic- proběhne to klasicky- nejdříve mediální bublina lidi připraví a až oni se vykecají, jak je ten život nespravedlivý, tak pak přijde ta realita. To už ale nikoho nebolí- podvědomí pracuje neúprosně.To byl hloupý příklad tady v čr- celosvětově je to mnohem horší, co se vody týče, jde o život .)

mosoj

gepík: Ano o to půjde aby byla větší část lidstva semletá. Na vině je exponenciální populační křivka. Není jiné řešení než zlikvidovat a omezit plození. Myslete si o mně co chcete, ale to že se o tom nesmí publikovat to nezachrání, navíc většina rozumných vlád se na to připravuje. Bojem o vodu to začne ( vlastně již začalo) a bude to velmi rychle pokračovat , nedostatek půdy, potravin, místa a moře lidí zavalené odpady !!!