Koněv

V jakém okamžiku duelu po sobě na Divokém západě začínali kovbojové střílet?

Znáte to, Divoký západ, proti sobě stojí kovbojové, ruku mají u revolveru a čekají a najednou začnou po sobě střílet. Otázka je: jaký je impulz, aby spustili střelbu na toho druhého. Jo, já vím, je to taková soutěž na rychlost tasení zbraně a přesnost zbraně, ale jak mají vědět, kdy mají začat střílet?

Nejlepší odpověď
fcoop

Způsob boje – představa střelců stojících proti sobě v pravé poledne na vyprázdněné ulici je scestná.

Většina soubojů se však odehrála v barech a nálevnách či před nimi, účastníci zpravidla nebyli zcela střízliví a drsná slovní výměna obvykle vyprovokovala bezprostřední střelbu. Z toho důvodu se bojovalo obvykle na distanc několika kroků. Pistolníci potom pálili tak rychle, jak jen mohli. To znamená bez míření a od pasu. Pokoušeli se protivníka zasypat v co nejkratším čase, co největším množstvím olova. Základem bylo zabít protivníka nebo jej alespoň zmrzačit natolik, aby už nebyl schopen boje.

Rodokapsy se nám stále pokoušejí vnutit představu střelců, kteří vystřelují svým soupeřům revolvery z rukou, prostřelují do vzduchu vyhozené mince apod. Je pravda, že pistolníci Divokého západu byli mimořádní střelci, ale většina jim připisovaných výkonů je jen legendou. Pistolnické souboje byly dost zoufalé – většinou se odehrávaly na nejkratší vzdálenosti. Proti sobě stáli dva muži, kteří se pokoušeli navzájem zabít. V takové situaci jistě nebyl čas na prostřelování rukou či podobné finesy. Ruka je malý cíl, navíc v pohybu a když minete, patrně sami zahynete. To je možné v kině, ale praxe byla jiná. Pálilo se „co to dalo“ do nejrozměrnější plochy cíle – do břicha. (Net)

Další odpovědi
Elfka Andy

Chvíli dělají divné pohyby prsty blízko u pistole, jakmile jeden z nich pistoli chytne, druhý má samozřejmě úžasné reflexy a taky ji chytne a ve stejnou sekundu na sebe míří. :D Jžš no tak revolvery :D

lexx

revolvery, revolvery…pistole mají policajti