Sonush

Kdy začít používat deodorant?

Nevím :DD Napište, děkuju.

Nejlepší odpověď
anonym

Řekla bych, že používání deodorantu není nijak věkově omezeno. Každý by měl poznat sám (rozhodně dříve než ostatní) kdy je potřeba začít.
V případě, že se jedná o mladou dívenku, rozhodně bych byla hodně opatrná,
při volbě vůně, vhodná je nanápadná vůně „čistoty“ (levandule atd.) a možná
v takovém případě by bylo dobré vyzkoušet proti pocení kamenec (deo krystal), o kterém na této poradně byla nedávno zmínka.
Doplňuji:
www.odpovedi.cz/­.../ma-nekdo-zkusenost-s-pouzivanim-kamence-siran- hlinity-proti-poceni-misto-deodorantu-atd

Další odpovědi
www

Názor chlapa, pro než se snad tato zpestření vyrábějí:
Tehdy, až nebudeš mladá, budeš chtít být atraktivnější, ap.
Mladá a čistá holka nic takového pro ‚normálního‘ chlapa nepotřebuje! Každá žena voní jinak (vlasy, tělo..) a tak to má být. Žádný ..fuk není totiž potřeba 😉
Názor

Bedy

Podle úrovně otázky se asi dotazuješ od kolika let, že? No rozumné je asi od puberty, u holek kolem 11–12 let, u kluků kolem 12–13 let…

anonym

Hned po ranní sprše, pokud se ptáš na věk, používají se i dětské parfémky, jsou jemné, květinové, nebo voní jako bonbonky, ale můžeš i podle toho jak se cítíš, jaký jsi typ, jestli sportovní, nebo romantická, nevím, jaká máte na to ve škole pravidla, snad něco emného nebude vadit, no ale když se můžete malovat a barvit vlasy, tak i navonět, rozhodně lepší, než být cítit potem, což hrozí víc u kluků. Teď jsou prázdniny, tak se můžeš vyřádit jak chceš.

marci1

Deodoranty je vhodné používat tak asi od počátku puberty, pro dívky od počátku menstruace, pro chlapce obzvláště pokud sportují.

pusinka50

Když se začneš potit…je hygieničtější vyholit nejdříve podpaží buď jednorázovou žiletkou nebo strojkem a pak na umyté podpaží aplikovat nikoliv pouze deodorant, který jen voní, ale antiperspirant, který současně omezuje pocení

MalaPanda

myslím že to stejně ucítíš sama ;)