Pažout

Kdy začínají kvést kaktusy?

Pěstuji kaktusy a zatím mi žádný ještě nevykvetl
Chtěla bych poradit jestli to ovlivňuje druh nebo se o ně špatně starám

Odpovědi
štamgast

Měla jsi si koupit již vyrostlé-já mám jeden který jsem si koupil ve Věžkách tuším v. r. 2009 a dokonce plodí i jedlé červené bobulky. Ale k věci: Kaktusy se pěstují nejen kvůli jejich využití v zemědělství, ale také jako pokojové rostliny. V tomto případě však dbáme na maximální osvětlení, pěstujeme je proto na parapetu orientovaném na jih. Nejvhodnější k pěstování kaktusů je skleník. Může být i jen malý, předokenní, pokud nemáme zahradu. V zimě mají kaktusy období vegetačního klidu, vůbec je nezaléváme. Kdyby začaly růst, vlivem nedostatku světla by jejich přírůstky byly nevzhledné, světle zelené a tenké – etiolizace. Kaktusy zimujeme na chladném a hlavně suchém místě. Mohou zimovat i ve tmě, to nemá vliv, protože nerostou. Když je sázíme, tak nezasypáváme! Pouze je zatlačíme do substrátu a zaléváme je převařenou vodou. Vyžadují propustnou písčitou půdu.