Kiti

Kdy zacina platit, ze o svatcich je zavreno?

Kterych vsech svatku se to tyka?
Preziju i kdyby bylo zavreno kazdou nedeli, ptam se, protoze v obchodaku pracuju a kazdej rika neco jinyho.

Nejlepší odpověď
marci1

Zákon by měl vstoupit v platnost 3 měsíce od podpisu prezidenta, tedy prvním dnem, kdy bude zavřeno bude asi 28. října 2016. Podrobněji ve zdroji. 🙂

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/vet­si-obchody-budou-muset-mit-ze-zakona-zavreno-o-sedmi-svatcich-pxt-/ekonomika.as­px?c=A160707_153740_e­konomika_rts

Další odpovědi
anonym

to nevím, ale je to škoda. kdo chce nakupovat a nebo prodávat, tak by to měla demokracie, kapitalismus, dovolovat. zaměstnanci by měli být ohodnoceni, tak, aby chtěli jít do práce a ti co nechtějí, tak budou doma.

suaeda

Takže 7 svátků bude zavřeno. Ač nepracuji v obchodě tak s tím souhlasím. Myslím, že zaměstnanci obchodů si to za tu almužnu co berou zaslouží. V západních zemích je to naprosto běžné, že na svátky a částečně i neděle je zavřeno. A pokud opravdu si bude chtít někdo nutně nakoupit tak rozrůstající se vietnamské potravinářské obchody budou mít zcela jistě otevřeno.