Zoeynka

Kdy začíná hárat fena rasy bobtail?

Nejlepší odpověď
anonym

Feny středně velkých až velkých plemen poprvé hárají od 8. měsíců a déle. Poznášto dopředu, fena bude častěji učurávat, nateče jí vulva. U pasteveckých a ovčáckých psů, zvláště u těch s dlouhou srstí, může být barvení velmi skryté, feny se často olizují, takže pokud nemáte fenu v bytě, ale venku, je třeba dávat velký pozor aby nedošlo k nechtěnému krytí. Fenu při zmíněné změně chování raději denně kontrolujte, doporučuji např. papírovým kapesníčkem nebo kouskem buničiny (ne vaty) každé ráno udělat výtěr z vnější části pochvy feny. Termín druhého hárání se dá už celkem snadno odvodit cca šest měsíců od prvního a podle již vyzkoušených příznaků.

Další odpovědi
Drap

U každé to je jinak. Většinou v druhém roce života, ale muže začít i v prvním roce.

huxa

no, přítelčina vždy, když mě uvidí :)