Kdy začína a kdy končí produktivní věk?

Nejlepší odpověď
chucky

Vstupem do praktického života začíná proces, který mladého člověka pozvolna zbavuje iluzí a staví ho na pevnou zemi. Člověk je zapojen do pracovního procesu, zakládá rodinu, vychovává vlastní děti (a ty mu dají zabrat), je konfrontován s tvrdou realitou života a tak nějak nemá čas na filozofování o smyslu života. Občas začíná trousit nabyté rozumy. Produktivní věk trvá až do doby odchodu do důchodu, tedy pokud se ho člověk dožije. Během této doby jedinec postupně přichází o svoje původní vlastnosti, a to v tomto pořadí: elán, nadšení, dobrá předsevzetí o změně světa, zásady, zdraví a v poslední řadě šťávy.

Další odpovědi
Miroslavst

Začíná v době kdy člověk začne produkovat nějakou práci a tedy vydělávat. Končí kdy tuto práci přestane vykonávat, tedy vydělávat.
Většinou to je od nástupu do zaměstnání po odchod do důchodu.