sandy45

Kdy začalo pravidelné televizní vysílání v USA,Německu,An­glii a v SSSR?

Nejlepší odpověď
holcickaS

2. listopadu 1936 začíná pravidelně vysílat BBC – Anglie
Na Mezinárodní rozhlasové výstavě (MEVRO) je v roce 1948 prezentován úplný kamerový řetězec v elektronickém systému. Začíná se vyrábět televizní přijímač Tesla. Ještě téhož roku, 4. července, probíhá 1. přímý televizní přenos z XI. všesokolského sletu na pražském Strahově.

  1. května 1953 začíná první pravidelné zkušební veřejné vysílání. Studia jsou v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. V září 1961 má koncesi 1 mil. majitelů televizních přijímačů, v roce 1963 je to již 1,5 mil. majitelů. Televize vysílá v roce 1953 3 dny v týdnu, 1954 4 dny, 1955 5 dní, 1958 7 dní – ČR
  2. prosince 1952 – zahájila první německá televizní stanice NWDR (Nordwestdeutsche Rundfunk) pravidelné vysílání

Americká federální rozhlasová komise udílí licenci první televizní stanici. Od tohoto roku se datuje historie zavedení televizního vysílání

Něco málo jsem našla :)