annas

Kdy vznikly loutky a loutkové divadlo?

Tradice u nás. Jakou úlohu měl Kašpárek?

Nejlepší odpověď
vagra

Historii loutkového divadla je možné vysledovat až do starověku.
U nás patří loutkové divadlo k tradičním formám divadelní zábavy již řadu století
Kašpárek má za úkol udržovat kontakt s divákem. Často vstupuje do děje a reaguje na chování publika.
Stal se symbolem veselého a chytrého hrdiny, který si dovede poradit v každé situaci.

Zdroj: vybráno,zkráceno z Wikipedie

Další odpovědi
hanulka11

Již staří Babylóňané, Číňané, Řekové a Indové měli zábavnou hru podobnou loutkovému divadlu. Za kolébku tohoto umění se všeobecně považuje Indie. Jeho vznik sahá až do 3. stol. př. n. l.
Předchůdcem loutky byla nepochybně plastika – figurální kresba. V přírodě nalezená ulomená větev, či kořen vyvolávaly často svým tvarem obraz podobný lidské bytosti, dotvářený ještě lidskou fantazií
Ve svých začátcích bylo loutkové divadlo na celém světě určeno dospělým divákům. Postupným vývojem se však loutková divadla zaměřovala stále více na dětské obecenstvo. Stala se tak jednou z nejpopulárnějších forem dětské zábavy. O přežití loutkového divadla tedy mají zásluhu vedle jeho tvůrců především děti.
Dodnes neztratil nic ze své platnosti Goethův výrok, že „děti nutně potřebují loutkové divadlo a loutky“.

Zdroj: http://expozi­cehracek.sweb­.cz/index_sou­bory/Z_histori­e_loutek.htm