dgfdgf

Kdy vznikl Homo sapiens? Bylo to před 800 000, 200 000 nebo 80 000 lety? Všude se píše něco jinýho.

A z kterýho druhu se vyvinul? Z Homo heidelbergensise?

Nejlepší odpověď
annas

"Postavení druhu Homo heidelbergensis v evoluci člověka je velmi nejednoznačné. Nemáme rovněž žádné informace o vztahu k druhům Homo antecessor či Homo rhodesiensis, který bývá někdy s druhem Homo heidelbergensis sjednocován. Podle většiny badatelů je Homo heidelbergensis pravděpodobnějším předchůdcem dnešního člověka než Homo erectus a spojitost s neandrtálci je rovněž vysoce pravděpodobná.

Uveďme, že neandrtálci se druhu Homo heidelbergensis podobali v tělesné robustnosti, byli ale výrazně nižší, měli mírně vystouplé tváře a zapadlou bradu a největší mozkovnu ze všech zástupců rodu Homo. Homo sapiens měl na rozdíl od neandrtálců daleko menší nadočnicové oblouky, byl vyšší, méně robustní a měl vystupující bradový výběžek.

Podle některých scénářů se Homo sapiens vyvinul z druhu Homo heidelbergensis s mezidruhy Homo rhodesiensis (zmíněn výše) a Homo sapiens idaltu."
http://homohe­idelbergensis­.jecool.net/in­dex.php?clanek=vys­kyt

"Homo sapiens se vyvinul z Homo erectus. Starší formy homo sapiens jsou např. Homo sapiens steinheimensis (žil v době meziledové – 150 tisíc let před Kristem) a Homo sapiens neandertalensis („Neandrtálec“; žil v době ledové v rozpětí 130 000 až 40 000 let před Kristem) atd.

http://www.de­jepis.com/uceb­nice/vznik-a-vyvoj-cloveka-a-lidske-spolecnosti/

Další odkaz

Vývoj Homo sapiens – viz odkaz
http://www.vy­sokeskoly.cz/ma­turitniotazky/bi­ologie/puvod-a-vyvoj-cloveka-antropologie
--

Který údaj je přesný, záleží na srovnání a věrohodnosti zdroje.

Další odpovědi
lexx

poáč to nikdo neví a fousatý dědci v kovových brejlích plácaj báchorky aby měli jakous „práci“