Zlatý

Kdy vznikl "čas" a kdo ho vymyslel?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

první pokusy o "kalendář" a tedy pojímání a rozdělení času jsou známy již z doby před 12000-30000 lety v paleolitu. Tehdy se čas počítal pomocí měsíce a lunárních kalendářů. Kdo konkrétně - neví se. Lidi. Praktická potřeba. Viz zdroj (v angl.), sekce "History of the calendar"

http://en.wikipedia.org/…

Další odpovědi:

Zlatý

Čas vznikl s Big Banem ( velkým třeskem).
Ale kdo ví ?
Doplňuji:
No Anglicky jsem to napsal špatně a Rusky jsem to již zapoměl. Vlastně tenkrát velký třesk nebyl. Byl velký SSSR.

Zlatý

Keď Boh povedal: Buď svetlo ...a pozrel na hodinky :-)

Pre človeka uvedomelý čas vznikol s jeho prvou myšlienkou. Začal si všímať kolobeh dňa, ročných období... postupne na stenách jaskýň to začal zvečňovať...

Bronzový

My goš, to je teda otazka..

Asi chapes, ze to nikdo nevi, a vedet nemuze... Stejne se muzes zeptat, co bylo pred velkym treskem, a ani jiste nevime zda nejaky tresk byl.

Zlatý

Že čas běží od Velkého třesku jsme se shodli, zajímalo by mne ovšem co by následovalo, pokud by v našem vesmíru převládla přitažlivost a vesmír se začal namísto rozpínání smršťovat. Začal by snad čas běžet pozpátku?

Čas na Zemi začal běžet, když se rozžehlo Slunce, čili (v našem slunečním systému) čas vymyslelo Slunce :)

Dnesna fyzika tvrdi, ze cas vznikol v okamihu velkeho tresku, teda ked mal vesmir rozmer 0. Pred tymto okamihom neexistoval.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.