Avatar uživatele
BEAES

Kdy vznikl „čas“ a kdo ho vymyslel?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, seenzi před 4873 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

první pokusy o „kalendář“ a tedy pojímání a rozdělení času jsou známy již z doby před 12000–30000 lety v paleolitu. Tehdy se čas počítal pomocí měsíce a lunárních kalendářů. Kdo konkrétně – neví se. Lidi. Praktická potřeba. Viz zdroj (v angl.), sekce „History of the calendar“

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ti­me

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Čas vznikl s Big Banem ( velkým třeskem).
Ale kdo ví ?
Doplňuji:
No Anglicky jsem to napsal špatně a Rusky jsem to již zapoměl. Vlastně tenkrát velký třesk nebyl. Byl velký SSSR.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Keď Boh povedal: Buď svetlo …a pozrel na hodinky 🙂

Pre človeka uvedomelý čas vznikol s jeho prvou myšlienkou. Začal si všímať kolobeh dňa, ročných období… postupne na stenách jaskýň to začal zvečňovať…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Retko

My goš, to je teda otazka..

Asi chapes, ze to nikdo nevi, a vedet nemuze… Stejne se muzes zeptat, co bylo pred velkym treskem, a ani jiste nevime zda nejaky tresk byl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Že čas běží od Velkého třesku jsme se shodli, zajímalo by mne ovšem co by následovalo, pokud by v našem vesmíru převládla přitažlivost a vesmír se začal namísto rozpínání smršťovat. Začal by snad čas běžet pozpátku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
seenzi

Čas na Zemi začal běžet, když se rozžehlo Slunce, čili (v našem slunečním systému) čas vymyslelo Slunce :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kurt

Dnesna fyzika tvrdi, ze cas vznikol v okamihu velkeho tresku, teda ked mal vesmir rozmer 0. Pred tymto okamihom neexistoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek