BEAES

Kdy vznikl „čas“ a kdo ho vymyslel?

Nejlepší odpověď
quentos

první pokusy o „kalendář“ a tedy pojímání a rozdělení času jsou známy již z doby před 12000–30000 lety v paleolitu. Tehdy se čas počítal pomocí měsíce a lunárních kalendářů. Kdo konkrétně – neví se. Lidi. Praktická potřeba. Viz zdroj (v angl.), sekce „History of the calendar“

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ti­me

Další odpovědi
mosoj

Čas vznikl s Big Banem ( velkým třeskem).
Ale kdo ví ?
Doplňuji:
No Anglicky jsem to napsal špatně a Rusky jsem to již zapoměl. Vlastně tenkrát velký třesk nebyl. Byl velký SSSR.

led

Keď Boh povedal: Buď svetlo …a pozrel na hodinky 🙂

Pre človeka uvedomelý čas vznikol s jeho prvou myšlienkou. Začal si všímať kolobeh dňa, ročných období… postupne na stenách jaskýň to začal zvečňovať…

Retko

My goš, to je teda otazka..

Asi chapes, ze to nikdo nevi, a vedet nemuze… Stejne se muzes zeptat, co bylo pred velkym treskem, a ani jiste nevime zda nejaky tresk byl.

dudu

Že čas běží od Velkého třesku jsme se shodli, zajímalo by mne ovšem co by následovalo, pokud by v našem vesmíru převládla přitažlivost a vesmír se začal namísto rozpínání smršťovat. Začal by snad čas běžet pozpátku?

seenzi

Čas na Zemi začal běžet, když se rozžehlo Slunce, čili (v našem slunečním systému) čas vymyslelo Slunce :)

Kurt

Dnesna fyzika tvrdi, ze cas vznikol v okamihu velkeho tresku, teda ked mal vesmir rozmer 0. Pred tymto okamihom neexistoval.