Kelt

Kdy vzniká reklama a co bylo reklamováno jako první?

Dnes jsou reklamy na každém kroku, letáky, v televizi , na PC. Ale kdy vlastně oficiálně vzniká reklama, je nějaké místo a datum? Neoficiálně už na trhu s otroky se prodávají a posuzují, kdo je lepší. Trhovci vychvalují své zboží. A mohl bych pokračovat.

Odpovědi
ivzez

Dvě otázky v jedné větě? Nebo je to pokus o „slovní hříčku“?
Pokud míníte pouze reklamu, měl jste použít sloveso propagovat nebo inzerovat.

Reklama nevzniká, reklamu tvoří lidé.

První reklamy (nabídky) byly jen vystavení zboží, později se k vystavenému zboží přidalo mluvené slovo (obchodník se snažil oslovit zájemce a vychválit své zboží).

———
Co bylo reklamováno jako první, netuším.
Ale určitě to bylo mnohem později, než vznikla reklama.
Teprve v okamžiku, kdy výrobce (obchodník) převzal
za vyrobené (prodávané) zboží nějakou odpovědnost,
bylo možné zboží reklamovat a domáhat se nápravy
(buď opravy nebo vrácení peněz).

[Reklamovat neznamená dělat něčemu reklamu.]

Tw!st

řekl bych že někdy hoodně dávno třeba nějací zemědělci si napsali na vrata že prodávají česnek/brambory (můj názor)

Kepler

Reklama je stará jako lidstvo samo, slouží jen k lepšímu prodeji zboží, nebo šíření ideologie. Nejlepší reklama byla vždy jen to nejlepší zboží a kterou si vybrali spotřebitelé. Ne reklamní agentury.

marci1

„První písemný záznam o reklamě se dochoval na hliněné tabulce, kterou archeologové objevili v Egyptě, v místě bývalého starověkého královského města Memfis. Stojí na ní: „Zde žiji já, Rinos z Kypru z milosti bohů obdařený uměním vyložit neomylně každý sen.“ Jde tedy o první – i když skromný – čtyři tisíce let starý billboard.“ 🙂

Zdroj: http://www.sig­nify.cz/novin­ky/detail-novinek/browse/4/ar­ticle/84/prvni-pisemna-reklama-na-svete.html

Klaproth

Ptáš se na reklamu nebo reklamaci? V otázce pleteš obojí dohromady.