postcd

Kdy vyplácí úrok při ukončení spoření a uzavření termín. vkladu?

Dobrý den/večer,

do konce roku zbývá asi 3,5 měsíce. Výpovědní lhůta na stavební spoření je 3 měsíce. Tak se chci zeptat jestli mám počkat po novém roce s tou výpovědí aby mi přidali státní podporu a úrok (nevím kdy se připisuje obvykle)?

dále místo toho chci termín. vklad. Tak zde se zase Vás chci zeptat jestli se mi vyplatí uzavřít ten vklad ještě před novým rokem nebo pak, nebo jestli je to co se týče připisování financí/úroků jedno? děkuji za rady

Odpovědi
Dochy

Pokud vím, pak státní podpora se připisuje někdy na začátku roku, ale počítá se za peníze připsané na účet v daném období. Pokud účet vypovíš a oni Ti nestačí připsat podporu, pošlou ji dodatečně.
Předpokládám, že víš, že Ti musí doběhnou ta základní doba spoření (aktuálně tuším 6 let) jinak přijdeš o veškerou podporu…

Pepa25

Pokud nechcete příští rok uzavírat další stavební spoření a máte buď předspořeno nebo možnost vložit další peníze hned začátkem roku, tak bych smlouvu vypověděl až potom. Státní podpora se vyplácí až v dubnu, ale to není problém, dojde vám dodatečně. Vše samozřejmě za předpokladu, že máte splněno 6 let spoření a dalším vkladem nepřekročíte cílovou částku.
U termínovaných vkladů se úrok připisuje na konci období, na který je uzavřen, nebo ke konci roku. V nejbližší době se nějaké větší pohyby úroků nedají čekat, takže jestli ho založit teď nebo za 6 měsíců je jedno: to ta státní podpora je podstatně zajímavější …