Fiverka

Kdy vypadnou stehy?

Zajímají mě konkrétně stehy po porodu použité k zašití hráze..

Nejlepší odpověď
Pájo

Dobrý den, stehy Vám nevypadnou. Dříve používaný šicí chirurgický materiál se neresorboval (nevstřebával se)a stehy se musely vytáhnout (za jak dlouho nevím přesně.. podle povahy šití a rozsahu cca za měsíc(?) berte s rezervou, je to můj odhad).

Předpokládám, že jste ošetřena moderním rychle vstřebatelným šicím materiálem.
Kompletní resorpce takového šití je cca 40 dní…s tím, že šití splní svůj úkol a pak se vstřebá.

Doplňuji:
Ano, přesná odpověď zde není možná, protože vstřebatelnost závisí hlavně na typu použitého šití… a to bohužel neznáme.
Co se týče vstřebatelnosti konkrétního typu šití u různých pacientů, je to hodně podobné. Individuální rozdíly tu nebudou velké.

Další odpovědi
iceT

zde se nározy různí,podle mě je to snad individuální
http://www.va­sedeti.cz/dis­kuzni-forum/?wpforu­maction=viewto­pic&t=10172.1