Avatar uživatele
tomasstir325

Kdy vůbec bude ten „konec světa“?

Konec světa měl být už snad tisíckrát. Ve 21. století dokonce 50! A letos jsem se obávali data 21.12.2012, kterým končí dlouhý cyklus mayského kalendáře. Měly být teploty kolem 1000° Celsia, přepólování, srážka s planetou Nibiru, výbuch yellowstonského supervulkánu, atd. Kdy bude ten „pravý“ konec světa??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Drap, redy, briketka10, anonym před 4133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Potřebuješ to vědět?
O tomhle se přece šíří fámy snad tak dlouho, jak dlouho existuje lidstvo. Je to totiž výborný strašák na malověrné. Také takové fámy mohou skvěle posloužit jako reklamní kampaň pro spoustu firem, které se potřebují zbavit svého zboží. Nebo také prima tah pro banky, když se jim podaří střádaly přesvědčit, že si před „koncem světa“ mají ještě „užít“ a vzít si půjčky na nesmyslný úrok. Však ono se po pominutí takového nebezpečí budou mít potom ti, kteří katastrofické scénáře tolik milují, čas vzpamatovat, než ty dluhy zaplatí.
Neměl bys tolik věřit nesmyslům.
U nás existuje přece zákon „o šíření poplašné zprávy“. Tak by mne zajímalo, kdy se konečně vzpamatují ti, kteří o dodržování zákonů mají dbát. Znám dost lidí, kteří mají z takových předpovědí panickou hrůzu. Ale pánům novinářům zřejmě takovéhle zprávy slušně sypou.
Je rozdíl mezi fantasmagoriemi, které nám občas podsouvají masmédia a mezi šířením paniky z „konce světa“, kdy se i někteří vědátoři snaží „rozumným“ způsobem obhájit své teorie. Je také rozdíl mezi senzacechtivostí veřejnosti a mezi strachem a obavami, které mohou takovéto informace mezi obyvatelstvo zasít.
Nemohli bychom už tohle stupidní téma nechat konečně spát? Prosím, dejte s tím alespoň jeden měsíc pokoj.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?tomasstir325 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Odpoveď byla označena jako užitečná

mrkni na novinky.cz zrovna tam píšou o kometě, příští rok se chystá letět těsně kolem země bude to o prsa :DDDDDDDDD
Doplňuji:
očko nevidím to jako paniku lidi,nás to zajímá koho ne atˇto nečte :)

Upravil/a: redy

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Odpoveď byla označena jako užitečná

to nikdo neví, ale nebál bych se, že ho prošvihnu – až bude, budou toho plný noviny a ještě to všem přijde mailem ;{))>

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Kdy, to nikdo ještě neví. Faktem zůstává, že jednou skutečně bude. Předpokládám, že se toho ale nedožiji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

už jsem to tady psala ..11.12.2013 ve 14.15

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bedy

Pravý konec světa bude zřejmě až tehdy, až přestane svítit Slunce až se stane černou dírou.
A to my tu už dávno, dávno nebudeme.
Odhaduje se, že Slunce je v polovině svého „života“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Již jsem to psal několikrát, konec světa nebude z vesmírného světa (konec slunce, kometa, zemětřesení),ale z lidského světa.A může to být každým dnem.Nevíme kde který blbec zmáčkne tlačítko ( terorista , vyznavač islámu) a rozpoutá se 3.světová válka a ta smaže celé lidstvo.
Pokud sleduješ islamisty, začínají mít větší a větší nároky v třetích zemích (kde jsou přistěhovaný) a nakonec se budou snažit vypudit lidi z hostitelských zemí.
Takže tam všude hledej zárodek konce světa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

já tedy na ten konec světa nikdy nevěřila,
ale je spoustu lidí , kteří opravdu ano, nevadí mi,
proto je není nutné za toto odsuzovat ať tomu věří..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Konec světa přišel do ČR, rozhlédl se kolem sebe, a v domnění že už tady byl, tak zase odešel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Až politici začnou pro lidi konat více dobra než pro sebe.
Tak se neboj – konec světa hned tak nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek