bobánek

Kdy vnikla terakotova armáda?Myslím ta hliněná.

Nejlepší odpověď
ten který je

Zde jeden odkaz.
http://www.roz­hlas.cz/svet/por­tal/_zprava/252423

Další odpovědi
hanulka11

hliněná armáda

Přes dva tisíce let střežila hrobku císaře Čchin Š‘chuang-ti (260 – 210 př. n. l.) armáda více než 7000 hliněných bojovníků, koní a válečných vozů v životní velikosti. Teprve začátkem 80. let minulého století spatřili vojáci znovu denní světlo. A to jen díky náhodě – když několik rolníků hledalo nedaleko Xi’anu vodu pro svá políčka a zavlažovací kanály, vykopali místo vody dokonale vymodelované figury bojovníků ukrytých v zemi. Několik dalších let pak trvalo archeologům odkrývání celé armády a práce na jejím zabezpečení. Dnes ji chrání konstrukce muzejní haly a je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO. Věrné kopie bojovníků putují do výstavních sálů celého světa, v loňském roce jsme je mohli obdivovat i u nás v Praze.

Zdroj: http://abc.bles­k.cz/clanek/pri­roda/9706/tisi­ce-let-stare-legendy-ozivaji.html