Kdy u vás bývá pouť? Dá se to zařadit mezi kulturní akce?

Víte to období přesněji třeba, který týden v měsíci?

Nejlepší odpověď
Lamalam

V naší vísce nebývá, ale v sousední ano. Koná se každoročně poslední sobotu před sv. Annou. Takže letos by měla být 22. července, což je 29. týden.

Další odpovědi
Drap

U nás puť nebývá. V každém případě to kulturní akce je.

da ny

Klasická pouť v KV není. Jen Svěcení pramenů, průvod kolem 1. 5.
http://www.we­llnessnoviny.cz/cla­nek/sveceni-pramenu-je-hlavni-udalosti-lazenske-sezony/
V rodném městě je každoročně pouť s kulturním programem v sobotu a v neděli po 9. září. Minimálně od doby, kdy se sem po válce vrátili Češi.
U babičky a tet bývala pouť a je vždy v neděli po svatém, kterému je zasvěcen kostel. V některých menších vískách 15 – 20 let již bez stánků, kulturního programu a tanečních zábav.

dudu

U nás se slaví Svatomartinské hody. Probíhají dva dny, tradičně je zahajuje průvod se sv. Martinem na bílém koni v čele. Zámecký park je plný atrakcí, pití a dobrot, večer se koná lampionový průvod po městě a ohňostroj. Vystupují zde různé skupiny a probíhá rytířský turnaj. Chudery husy tyto slavnosti moc nemusí.

Mc Merkurion

… pouť je kulturní akce, a má vždy daný datum, tak jako posvícení, velikonoce a podobně, které se snadno zjistí …

Lamalam

da ny > dovol impertinetní otázku. Ty jsi z KV?