Rylon

Kdy stříhat slaměnky ???

Nejlepší odpověď
beer

„Květenství slaměnek je nutné řezat ještě v době plného vybarvení uzavřeného květu. Později sklizené při sušení překvétají.“

Zdroj: http://www.zah­radnimagazin.cz/pes­tovani.8/slamen­ky.9852.html

Další odpovědi
hanulka11

mám zkušenost pokud jsem je ustříhla rozkvetlé tak při usušení se květy jakoby obrátily a nebyly pěkné
a proto květenství slaměnek je nutné řezat ještě v době plného vybarvení uzavřeného květu. Později sklizené při sušení překvétají. Svazky slaměnek se suší zavěšené v temné a vzdušné místnosti. Vzhledem k tomu, že jsou náchylné k napadení plísněmi, které způsobuje na květech hnědé tečky, je lépe je před sklizní siřit. To pomůže i k jasnějšímu vybarvení květů.