mosoj

Kdy spolu Hitler a Lenin sehráli šachovou partii ?

Nejlepší odpověď
Drap

Údajně 1909 ve Vídni

Další odpovědi
Hamon

Existuje obraz, to ano. Ale nepamatuju si, že bych někdy slyšel, že Hitler VŮBEC hrál šachy, přinejmenším ne za třetí říše. A panují pochyby, že Lenin ve Vídni vůbec kdy byl.
A v roce 1909 byl Lenin významný politik a Hitler bezvýznamný bezdomovec.
Asi to není odpověď na tvou otázku, ale tím to utnu, pro vytvoření názoru to určitě stačí.

marci1

Údajně v roce 1909 ve Vídni, v domě prominentní židovské rodiny. (?)
http://www.te­legraph.co.uk/cul­ture/culturenew­s/6130672/Pic­tured-Hitler-playing-chess-with-Lenin.html

Lamalam

Pochybuji, že se ti dva spolu vůbec setkali. Pohybovali se v jiných společenských vrstvách.