Kdy se zacnou zkracovat tresty odsouzenym?

Odpovědi
standaQ

Patrně máte na mysli, kdy se odsouzení dozvědí o kolik jim byly jejich tresty zkráceny.

Podle neoficiálních informací ministerstva spravedlnosti by na tyto ´případy´ měla příjit řada teď a nemělo by se stát, že o zkráceném trestu se odsouzení dozví se zpožděním. Prý by se mělo vše stihnout do konce ledna.

Na druhou stranu (a to je můj osobní odhad), protože nikde není (zákonem) dáno o kolik se trest musí zkrátit, vše totiž záleží na individuálním posouzení soudcem, tak to zkrácení trestů, které bude vycházet na časově náročný leden, bude uděláno tak, aby ze strany soudů nedošlo k výše zmiňovanému prodlení…

Takže buďte trpělivá 🙂