lucinka2001

Kdy se začít učit na příjmací zkoušky?

Vzhledem k tom , že jsem letos v 9.třídě, čekají mě příjmačky. Kdy se mám začít učit? Je tu někdo, kdo se také bude připravovat? Máte na to nějaký způsob?

Odpovědi
vitezove11

Ahoj Lucko :) začni se připravovat nejlip od zítra, protože čas letí hrozně rychle a nestačíš se ani divit a přijmačky jsou tu.
Pokud víš, na jakou školu chceš jít, najdi si požadavky a trénuj :) . Věřim tomu, že budeš první.

Jumper

Ahoj. Osobní zkušenost mám jen z doby před jednotnými přijímacími zkouškami (4 roky zpátky), ale řekla bych to asi takhle: Nejlepší je, projít si testy z minulých let a v případě matematiky si zopakovat úplné základy. Co se týče začátku učení, záleží hodně na tom, jaké zkoušky budeš dělat a kam. Sama jsem se na SCIO z Čj a matematiky začala učit asi 2 měsíce před zkouškami (vždy nějakých pár hodinek o víkendu), ale čím dřív začneš, tím větší jistota.
Hlavně buď v klidu a nestresuj. Pokud ve škole dáváš pozor a chápeš základy, máš polovinu práce hotovou 😉

xxx3

Dost záleží na tom, kam se chceš dostat. Jestliže se jedná o prestižní školu, kde je převis poptávky volných míst nad nabídkou, pak to nelze brát na lehkou váhu. Další důležitou (pro mě neznámou) skutečností pak je, jaké máš v současnosti schopnosti a vědomosti. Někdo potřebuje dřinu, jinému může jít učení snadno.

ivzez

Nejlépe hned od začátku 9. ročníku.
Ale ještě není pozdě, začni hned teď.

anonym

Nikdy. Já se neučil nikdy, a prošel jsem krásně. Naprosto zbytečné se učit hovadiny, pokud tě nezajímají a k ničemu ti nebudou. (Uč se jen užitečné věci, ne to, co nechceš)