Drap

Kdy se začala používat nerezová ocel ?

Nejlepší odpověď
annas

Bylo to v souvislosti s 1. světovou válkou. Koncem listopadu se v MF Dnes objevil článek o tom, že v době války byly použity určité vynálezy. Co vynálezce k tomu vedlo? Zřejmě potřeba zachránit sebe a své blízké, porazit nepřítele, tedy vyhrát . Válka je přece tragédií a selháním …

Traduje se, že roku 1912 dostal výzkumník v oblasti metalurgie Harry Brearley od zbrojařů úkol zařídit, aby hlavně pušek a děl nerezivěly

.Pokusy objevit slitinu se sice datují už do 19. století, ale až 13. srpna 1913 Brearley oficiálně prohlásil svůj materiál s 12,8 % chormu a 0,4 % uhlíku za nerezovou ocel.

Z přílohy Víkend MF DNES z 23. 11. 2014, autorka Marie Homolová

Další odpovědi
gecco

Pokud vezmeš v potaz i starověké civilizace, pak třeba železný sloup v Dillí je starý okolo 1600 let – ale to není ocel…
Oceli, tedy kujného, různými příměsemi legovaného železa, se začalo používat tak počátkem 20. století.

Lamalam

Od roku 1882, kdy jí vynalezl Sir Robert Abbott Hadfield.