akvidzerp

Kdy se vymyslel kšilt?

Nejlepší odpověď
fcoop

Ta známá věta."Už staří Římané.......­...."atd.
Zjednodušeně – kšilt si vymysleli,vlastně byli okolnostmi donuceni vymyslet vojáci.
To se dá pochopit – útok se sluncem,svítící do očí je obtížný.

Ten samý problém vzniká při vlastní obraně.

Vybavení – výstroj průzkumných a výsadkových jednotek AČR

Můžete se setkat se dvěma vzory kšiltovek. První je vz.95. Vychází ze vzoru 85 používaného před převratem. Charakteristické je zešikmení vpředu a chrániče uší sepnuté vně nahoře na čepici. Rozdílem proti původní verzi je maskování vz.95. Řada výsadkářů dává přednost kšiltovce letní vz.95, která vychází vzorově z americké kšiltovky patrol cap. Kšiltovka má chrániče na uši proti chladu. Chrániče jsou ohnuty dovnitř čepice. Většinou si je vojáci odřezávají.
Atd. (Net)

Další odpovědi
bolak

to se prostě jeden tak dlouho nemyl, až se mu slepila ofina…

(moje vlastní teorie, prozatím vědecky neověřeno)

Doplňuji:
Aha, tak to pardón, ty ses ptal na „kdy“ a já odpovídal na „kdo“, teď je ta odpověď vyloženě k smíchu.

Zdroj:

Děda Louda

To takhle jednoho krásného dne vysvitlo sluníčko. Posléze se zjistilo, že se hodí i za deště, aby neomokaly brýle, jež se jeho působením stávají neprůhlednými.
Doplňuji:
Jeho použitím se uvolní ruka potřebná k původně zamýšlené činnosti.

annas

Ve sportu je kšiltovka mladší.
Hospodářské noviny
HN.IHNED.CZ 2. 9. 2008 00:00
Zázračná kšiltovka
Kdyby Amerika potřebovala nový symbol, mohla by se jím stát basebalka. Čepici s kšiltem, bez které by dnes svět nedokázal žít, je už více než 150 let. A přesto je z ní žhavý módní hit.

První kšiltovky byly určeny výhradně na baseball a začaly se nosit kolem roku 1860, a od té doby se postupně stávaly oblíbenými i mezi obyčejnými lidmi.

Nosí ji Eminem nebo P. Diddy. Sportovci či slavné tváře, které chtějí být inkognito. A kromě nich také celý zbytek světa. To ale nestačí. Čepice, v níž hráli basebal už prapradědové dnešních Američanů, se stala vedle velkého trika a volných kalhot součástí aktuální hiphopové uniformy. Aby v ní teenageři sbírali body mezi svými vrstevníky, musí to být ovšem ta správná. Tedy s rovným kšiltem. Ohnout kšilt tak, jak ho nosili jejich tátové? To by byl hřích.