kropitko

Kdy se většinou vyplácí 13-tý plat?

V prosinci? Nebo až v lednu? Máte s tím někdo zkušenost?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Jedná se mzdu mého muže a budete se asi divit nejedná se o státní podnik.
Tak budu doufat, že to bude v prosinci, no i kdyby to bylo v lednu, tak taky dobře.
Ve smlouvě nic takového není,je to tak prý každý rok, zmínil se mu o tom nadřízený, tak doufejme, že to tak bude.
Ještě jednou děkuji všem.

Nejlepší odpověď
Deli

Já dostávala 13. ve výplatě za 1. pololetí (tedy v červenci) a 14. pak v lednu. Mělo by to být ve smlouvě (Vaší pracovní či v kolektivní).

Další odpovědi
anonym

Rozhodné období na výplatu je květen až listopad,vyplácí se tedy v prosincové výplatě.Výši máme danou v kolek.smlou­vě,nižší být nesmí,vyšší dle dosažených výsledků v závodě.

baghira

Vyplácí se tak, jak je dohodnuto se zaměstnavatelem. U nás například nikdy.

Ella

u nás v prosinci, před vánoci, tedy, doufám, že bude i tento rok…

fablen

jsem na tom jako baghira – 13.plat u soukromníka neznám

led

U nás sa to vypláca v decembri a počíta sa to v decembrovej výplate v januári.

hanulka11

já ve smlouvě také nic nemám ,ale poslední roky dostávám v prosinci /tedy k listopadové mzdě/

GM

U nás dostáváme 13. plat v červenci ve výplatě za červen, 14. plat v listopadu ve výplatě za říjen, už se těším.