mikee.nikee

Kdy se soulož začala provozovat jako „zábava“ ?

Nejlepší odpověď
autacek

Od Adama s Evou :o)

Další odpovědi
annas

Bereme-li sex jako zábavu, určitě to nebylo od prvopočátku. Je rozdíl mezi zábavou, uspokojováním potřeba a rozmnožováním …

Domnívám se, že u nás až pro r. 1989, kdy vznikl slogan: "Sex je zábava chudých, bohatí hrají golf,, se začal sex brát jako zábava, tedy nikoliv jako způsob uspokojení či plození dětí, ale jako pobavení. Ve světě dřív, v souvislosti s květinovými dětmi, jak zmiňuje IceT.

Jinak sex je na třetím místě je překvapivým v anketě o tom, co lidem dělá radost. Nejvíc si lidé cenili spánek, po něm peníze a teprve pak sex.

Dnes opravdu mnoho lidí považuje sex pouze za požitek, za jakýsi druh zábavy. Slýcháme, že se lidé v dnešní době nemilují proto, že mají „jiné možnosti vyžití“. V minulosti to souviselo v souvislosti s náboženstvím byl sex (mimo plození dítěte) l považován za hřích. Určitě nešlo o zábavu.

Na netu se setkáváme se slovy sex na jednu noc. Dívka je na diskotéce a náramně se baví, je maličko připitá. Začne se kolem ní motat neznámý kluk, tak 17, 18 let.. a ..

Proč většina bere sex jako automatickou věc, tedy opravdu jako zábavvu, bez ohledu na to, zda se někomu navzájem líbí Považuji sex za intimní záležitost, a neměl by se brát takhle „levně“.

Takže v určitém období byl sex třeba výdělkem, zda prostitutky braly jako zábavu nebo zdroje obživy, těžko říct.

iceT

myslím,že v období 60tých let,v období květinových dětí,kdy se slova mír a láska,tedy hlavně ta láska začala přejmenovávat na sex.
Doplňuji:
jak se sex provozoval v 19 století
http://www.aha­online.cz/cla­nek/trapasy/84966/se­xualni-radce-z-19-stoleti-davati-se-musi-pomalu-a-hlavne-s-nechuti.html

ponovotny

záleží na tom co myslíš tou zábavou, protože zábava ( v určitém smyslu slova) je to velmi často, téměř pro každého. Jestli myslíš nějaký konkrétní význam slova zábava, tak to doplň. Taky doplň jestli myslíš kdy začala v této době, nebo kdy to vůbec někoho napadlo v minulosti

sassan

Souhlasím s názorem že se tak děje obrazně řečeno od Adama a Evy 🙂

ponovotny

annas- obecně uznávanou zábavou samozřejmě už v dějinách sex byl jistě mnohokrát. Na mě to působí tak, že to bylo vždy na vrcholu nějaké společnosti, těsně před tím, než se rozpadla ;).
jestli neva tak se k tomu so píšeš vyjádřím (jako laik)
Co se vlastně stalo po roce 89? Jen k nám dorazily drogy, začali jsme mít pocit, že jsme američani a k tomu už nějakou dobu byla možnost nechat si naordinovat pilulkovou antikoncepci. Když pak obliba takového sexu překročila určitou mez, stal se z něj sex běžný. Je samozřejmě pravda, že toto nové pojetí sexu fyzicky vytlačilo předchozí pojetí. Nedá se ale říct, že by sex nebyl zábavou vždy. Jen se vždy jedná o trochu odlišný druh zábavy. Pro prostitutky to asi vyloženě zábava nebyla nikdy- v práci to má každý takové jaké si to udělá ;), ale pro jejich zákazníky to byla zábava asi vždy ;)

annas

Je třeba vycházet z toho, jaký je rozdíl mezi sexem a zábavou.

Bavím se třeba u kolotoče, na nějakém filmu, mám koníčka… za jakých okolností se sex stane koníčkem? Domnívám se, že jednou možností je to, když je sex bez lásky a psychického souznění …

Zábavou je rovněž sex -náctiletých – sex na jednu noc … získat co nejvíce „skalpů“.

Sex jako zábava je branou k egoismu
http://www.spol­cs.cz/view.php?cis­loclanku=2010030007

Kvalita společenského života se odvíjí i od toho, jak stabilní budou rodiny. Sex jako zábava, dostupná prostřednictvím opěvované antikoncepce, je ovšem branou k egoismu, nevůli k oběti a neschopnosti navazovat trvalé intimní vztahy, otevřené k předávání daru života. Antikoncepční mentalita, vštěpovaná do myslí dětí od jejich nejútlejšího věku, má již dnes velmi neblahé následky. Častá nevěra, nárůst rozvodovosti, experimentující mládež v duchu „nevaž se, odvaž se“. A protože platí, že vše souvisí se vším, tak až dnešní pokrokové generace budou naříkat nad tím, že vzhledem k dramatickému poklesu natality není na důchody a dcery vysloužilých feministek musí nosit burky, třeba se těm křesťanským reakcionářům z doby temna alespoň dodatečně v duchu omluví.

ponovotny

sex se ti stane koníčkem v momentě, kdy je pro tebe sex důležitější než vztah. Evidentní je, že tento populární přístup k sexu má i své stinné stránky a s tím se budou jeho vyznavači muset vyrovnat ;)

ponovotny

iceT- jen doplním, že v tom co popisuješ se potkávají dva faktory. První- užívání drog a druhý-vznik a zavedení pilulkové antikoncepce